Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

A może staż zagraniczny?

Mieszkasz w Polsce. To z naszym krajem wiążesz swoją przyszłość i karierę zawodową. Nie chcesz wyjechać, ale wiesz że za granicą możesz nauczyć się nowych umiejętności. Nie wiesz co masz zrobić. Nic prostszego! Skorzystaj z programu staży i praktyk zagranicznych.

Mieszkasz w Polsce. To z naszym krajem wiążesz swoją przyszłość i karierę zawodową.
Nie chcesz wyjechać, ale wiesz że za granicą możesz nauczyć się nowych umiejętności.
Nie wiesz co masz zrobić. Nic prostszego! Skorzystaj z programu staży i praktyk zagranicznych.

Mieszkasz w Polsce. Nie możesz wyjechać stąd lub nie wyobrażasz sobie mieszkania i pracy gdzieś indziej. Jesteś przywiązany do swojej miejscowości. To tutaj chcesz założyć rodzinę, mieszkać i pracować. Z drugiej strony wiesz, że pracując choć niedługi czas może dobrze zarobić, ale przede wszystkim zdobyć nowe umiejętności, doświadczenia i poznać nowe rozwiązania przydatne w Twoim zawodzie. Gryziesz się co zrobić. Skorzystaj z oferty staży i praktyk zawodowych!

Od roku 2007 Unia Europejska w ramach programu „Leonardo Da Vinci" oferuje możliwość wyjazdu na staż czy praktykę zawodową do innego kraju europejskiego. Jesteś uczniem szkoły zawodowej, jej absolwentem, czeladnikiem, osobą bezrobotną lub poszukującą pracy lub możliwości przekwalifikowania się? Ten program jest właśnie dla Ciebie. Od 2007 roku już ponad 29 tysięcy młodych ludzi skorzystało z takiej możliwości.

W jaki sposób skorzystać z takiej okazji? Sprawdź na stronie internetowej www.leonardo.org.pl jakie instytucje czy organizacje w Twojego regionu realizują obecnie takie projekty. Sprawdź jaki rodzaj stażu oferują. Czy jest on związany z Twoimi zainteresowaniami, pomysłami na przyszłość zawodową czy możliwościami przekwalifikowania się. Skontaktuj się z nimi. Osoby tam pracujące odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, pomogą przygotować dokumenty. Przygotują Cię do wyjazdu i będą pilotowały Twój pobyt w firmie czy organizacji zagranicznej.

Pamiętaj jednak, przed złożeniem jakiekolwiek deklaracji pisemnej, wypytaj o wszystko co Cię interesuje. Sprawdź program stażu, czy pasuje on do Twoich zamierzeń i pomysłów. Czuj się komfortowo. To instytucja jest dla Ciebie, a nie Ty dla niej. To ty będziesz wyjeżdżał za granicę aby zdobyć doświadczenie. Jednak bądź spokojny. Wszystkie polskie organizacje, które organizują wyjazdy na staże i praktyki zawodowe w ramach „Leonardo da Vinci" są gruntownie sprawdzane. Podobnie z firmami i organizacjami zagranicznymi, w których młodzi odbywają staże.

Co jest ważne. Ciebie taki wyjazd nie będzie nic kosztował. Oczywiście trzeba zrobić ten krok i się zdecydować. Ale wszystkie kwestie finansowane takie jak Twoja podróż, zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie są pokrywane przez instytucję organizującą wyjazd, która dodatkowo przygotują Cię językowo i kulturowo do kraju do którego będziesz wyjeżdżać. Takie staże trwają w zależności od specyfiki do 2 do 39 tygodni. Ustala to organizacja, która organizuje staż.

Po zakończeniu stażu czy praktyki otrzymasz certyfikat Europass, który poświadczy zdobyte przez Ciebie kwalifikacje i umiejętności. Jest to europejski dokument, uznawany przez pracodawców. Jeszcze się zastanawiasz? Sprawdź, zdecyduj i zdobądź nowe doświadczenie w pracy zawodowej.

Autor: Beata Boska-Adamczyk

Źródło: www.leonardo.org.pl


Widok zawartości stron Widok zawartości stron