Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

A nasz Czesław tańczy

W szkolnej ławce wygląda zupełnie niepozornie. Spośród innych uczniów nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ale kiedy staje na parkiecie, twarzą w twarz ze swoją partnerką, jest już kimś innym. Inny strój, fryzura, mocno wyprostowana sylwetka. I ten błysk w oku.

Czesław Leuta, bo o nim mowa, jest obecnie uczniem drugiej klasy Gimnazjum dla Dorosłych przy Ochotniczym Hufcu Pracy w Białogardzie. Dołączył do nas rok temu i kiedy wypełniał kwestionariusz osobowy, na pytanie o zainteresowania odpowiedział - taniec towarzyski. Nikt nie przypuszczał, że sprawa nabierze takiego rozmachu.

Czesiek jest młodym, szesnastoletnim chłopakiem, który ma w głowie ułożony i doprecyzowany w najdrobniejszych szczegółach plan na najbliższych kilka lat. Chce ukończyć gimnazjum i kontynuować naukę, wciąż doskonalić swoje umiejętności w tańcu towarzyskim, a także zamierza poświęcić czas swojej drugiej pasji, jaką jest fotografia.

O sobie mówi, że jest nastawiony na sukces, zdyscyplinowany i cierpliwy. Na turniejach ma tremę tylko podczas wykonywania pierwszego tańca, później myśli już tylko o tym, żeby perfekcyjnie wykonać wszystko, co zostało zaplanowane i wyćwiczone. Uważa, że ktoś, kto tańczy słyszy więcej i porusza się inaczej – lekko, płynnie, z gracją. Ze swoją partnerką Martą jest zaprzyjaźniony od wielu lat. Twierdzi, że poprzez taniec zrozumiał jak należy traktować i szanować kobiety. Nie lubi tańczyć quickstepa i kiedy ktoś go poucza. Jego marzenia są związane z tańcem – w przyszłości chciałby być instruktorem tańca, marzy również, aby jeździć na turnieje wysokiej rangi, np. Mistrzostwa Polski. Wzorem godnym naśladowania jest dla Czesia jego instruktor tańca Łukasz Maciuk. Trener mówi o Czesiu, że jest pilnym, zdyscyplinowanym i zaangażowanym uczniem, który uparcie dąży do celu, nie opuszcza zajęć i na treningach daje z siebie wszystko. Pan Łukasz twierdzi, że jego podopieczny najlepiej odnajduje się w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. O przyszłości Czesia mówi, że ma predyspozycje by być dobrym tancerzem, a to, co osiągnął w tak krótkim czasie, to wielki sukces dla młodego człowieka.

W Zespole Tańca Fit Dance, pod czujnym okiem instruktora Łukasza, Czesiek tańczy już od trzech lat. W tym roku zdobył już pierwsze, drugie i trzecie miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Myśliborzu, organizowanym przez Myśliborski Ośrodek Kultury, pierwsze miejsce w tańcach standardowych i pierwsze miejsce w tańcach latynoamerykańskich w V Wiosennym Festiwalu Tańca z „Gracją” w Sławnie, na tym samym turnieju otrzymał także nagrodę specjalną za wdzięk i grację taneczną. Reprezentował Zachodniopomorską Komendę OHP w III Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży OHP w Radzyniu Podlaskim.

Wzorowo zakończył taneczny rok szkolny, w gimnazjum poradził sobie równie sprawnie. Niedługo wyjeżdża na obóz do Karpacza i będzie to z całą pewnością zasłużony odpoczynek, bo ten tańczący nastolatek miał bardzo pracowity rok.

Jestem przekonana, że ten młody chłopak osiągnie w życiu sukces i że błysk w jego oczach nie zgaśnie, dopóki będzie cieszył innych swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami.

Autor: Magdalena Rudź
Źródło: opracowanie własne


Widok zawartości stron Widok zawartości stron