Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Akcja „Warto czytać” – MCK OHP Ełk

03 października br. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Ełku odbyło się pierwsze z ośmiu spotkań realizowanych w ramach Akcji „Warto czytać", której głównym organizatorem jest Gazeta „Rozmaitości Ełckie".

Ideą Akcji jest promowanie czytania w każdej możliwej formie. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ełku, jako współorganizator Akcji zachęca dzieci, młodzież i osoby dorosłe do czytania. Poprzez czytanie, dzieci i młodzież wzbogacają swój język i rozwijają wyobraźnię, są kreatywne i bardziej otwarte na rozwój osobisty i zawodowy.

Odbiorcą dzisiejszego spotkania były dzieci klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku, którym czytał bajkę pt. „Plastusiowy pamiętnik", gość specjalny Prezydent Miasta Ełku - Tomasz Andrukiewicz. Dzięki uprzejmości sponsorów zaangażowanych w akcję „Warto czytać" mogliśmy obdarować dzieci upominkami w postaci książek, kolorowanek, zakładek, planów lekcji, balonów, jo jo i odrobiną słodkości.

Zorganizowane spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i specjalnie przygotowanej sali, która nadawała specyficzny charakter temu spotkaniu. Dzieci w skupieniu i z uwagą oddały się słuchaniu bajki. W trakcie czytania padały zagadkowe pytania ze strony Pana Prezydenta, na które dzieci chętnie i często zabawnie odpowiadały. Na koniec z wielkim entuzjazmem pierwszoklasiści dziękowali za zaproszenie na spotkanie i wręczyły Panu Prezydentowi pamiątkowy, własnoręcznie wykonany upominek. Organizator Gazeta „Rozmaitości Ełckie" promuje Akcję „Warto Czytać" na łamach swojej gazety w cotygodniowych, obszernych artykułach oraz na stronie internetowej www.elk.wm.pl. Kolejne spotkania dla dzieci odbędą się 6 i 7 października br. Z kolei spotkania dla młodzieży przybiorą inną formułę i odbywać się będą w terminach 10, 17, 24 i 31 października br.

Na spotkania z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali zaproszeni: felietonistka i blogerka Katarzyna Osiecka, Redaktor Naczelna Gazety „Rozmaitości Ełckie" Iwona Wiszniewska-Ropel i dziennikarze – Agnieszka Czarnecka, Ewelina Suchodolska i Kamil Mróz. Jednocześnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku odbywają się liczne spotkania z pisarzami i poetami. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie

Autor tekstu: Beata Różańska, doradca zawodowy Beata Warsiewicz, pośrednik pracy
Autor: Beata Warsiewicz, pośrednik pracy

Autor zdjęć: Nr 1 – Pan Prezydent Miasta Ełku podczas czytania dzieciom,


Widok zawartości stron Widok zawartości stron