Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Blaski i cienie modelingu

Chcąc zostać modelką, nie musisz być piękna. Musisz mieć natomiast odpowiednie wymiary – od 174 do 180 cm wzrostu, nie więcej niż 60 cm w talii i 92 cm w biodrach. Ważne są również osobowość, wdzięk i odrobina szczęścia, bo często to właśnie one decydują o tym, że modelka odnosi międzynarodowy sukces.

Jak zacząć?

Najbardziej skutecznym sposobem na zaistnienie w świecie modelingu jest udział w castingach i zgłoszenie się do agencji modelek z odpowiednim portfolio. Jeśli spełnisz oczekiwania fachowców od mody i urody, masz szansę na sesję próbną. Jeżeli aparat cię polubi, to pierwszy krok do zawodowego sukcesu będziesz mieć za sobą. Potem przed tobą już tylko ciężka praca…

Nie będzie lekko

Modeling wbrew pozorom nie należy do najlżejszych zawodów. Wymaga dobrej kondycji fizycznej, odporności na stres, podejmowania szybkich decyzji, wytrzymałości, dyspozycyjności, cierpliwości i punktualności. Ważna jest też komunikatywność, by bez problemu porozumieć się zarówno z właścicielami agencji, fotografami, producentami sesji, jak i konkurentkami z wybiegu. Niezbędna jest biegła znajomość języków obcych, jeżeli marzysz o międzynarodowej karierze.

Zabiegana, zestresowana…

Modelka spędza życie przede wszystkim pod telefonem, w ciągłym biegu od castingu do pokazu, z walizką pod ręką, bo w każdej chwili może dostać zlecenie. Jednego dnia jest w Warszawie, drugiego w Paryżu czy Mediolanie, by jeszcze wieczorem odlecieć do Nowego Jorku. Patrząc z boku, takie życie wydaje się niezwykle fascynujące... I jest, ale wymaga od młodych kobiet bardzo dużo rozsądku. Bo zagrożenia czyhają na każdym kroku.

Modelki pracują w tzw. show-biznesie, w którym niestety nie brakuje środków odurzających. Ciężka praca, życie w biegu, stres i ciągłe zmęczenie mogą być przyczyną sięgnięcia po nie. Pamiętaj, kariera niejednej z nich właśnie przez to dobiegła końca!

Co potem?

Zawodu modelki nie da się wykonywać przez całe życie, dlatego też nie warto rezygnować z nauki, by w przyszłości móc wykonywać inny zawód. A jeżeli świat mody wciągnie cię na dobre, załóż sama agencję modelek, zacznij projektować ubrania albo stań się producentką pokazów.

Autor artykułu: Monika Obrębowska-Czwórnóg, pośrednik pracy w PPP w Łańcucie

Przypisy:
http://www.babskiswiat.com.pl/czym-jest-modeling.html
http://www.papilot.pl/modelki/blaski-i-cienie-zycia-modelki,3985,1


Widok zawartości stron Widok zawartości stron