Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Centrum otwiera drzwi dla gimnazjalistów

W dniu 25.03.2015 r. w CKiW OHP w Szczawnicy-Jabłonce, filia Jabłonka w ramach promocji naszej jednostki został zorganizowany Dzień Otwarty.

Przedsięwzięcie to miało zaprezentować Centrum, jego historię, osiągnięcia, bazę dydaktyczno - wychowawczą, zorganizowanie spotkań z uczniami i pracownikami pedagogicznymi. Gimnazjaliści mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną, z kierunkami kształcenia itp. W organizację tego wyjątkowego dnia w naszej placówce zostali zaangażowani wszyscy pracownicy oraz wychowankowie. W świetlicy przygotowano stanowiska z zawodami. Można było otrzymać wiele ciekawych informacji o poszczególnych profesjach, w których kształcona jest u nas młodzież: kucharz, sprzedawca, murarz- tynkarz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych.

Od nowego roku szkolnego wprowadzamy trzy dodatkowe zawody: cukiernika, ślusarza i elektromechanika pojazdów samochodowych. Nie zabrakło również stanowiska z pracami, które wykonuje nasza młodzież, aktywnie spędzając czas wolny podczas zajęć plastyczno- technicznych. Swoje miejsce miał też doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery udzielający informacji o aktualnych ofertach na rynku pracy oraz instruktor nauki jazdy. Trzecioklasiści z pobliskich gimnazjów zostali oprowadzeni po całym budynku, zwiedzili część edukacyjną: sale lekcyjne, salę komputerową i bilardową, siłownię, stołówkę, warsztaty gastronomiczne i fryzjerskie oraz internat z całym zapleczem dydaktyczno-wychowawczym. Wszystkim, którzy przybyli na dzień otwarty bardzo podobała się panująca u nas atmosfera. Mamy nadzieję, że młodzież skorzysta z oferty, jaką przygotowaliśmy na nowy rok szkolny i zawitaj do nas już od września.

Autor: Danuta Dziurczak


Widok zawartości stron Widok zawartości stron