Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dopalacze? Szkoda życia!

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o tym, żeby spróbować dopalaczy, była to jedna z najgłupszych myśli, jakie mogły ci przyjść do głowy. A jeśli już ich próbowałeś, to obawiam się, że jesteś zwyczajnym idiotą.

Bo tylko idiota może świadomie narażać własne życie i zdrowie, zażywając nieznane substancje niewiadomego pochodzenia, które w założeniu mają dać niezłą jazdę, a zamiast tego powodują fatalny zjazd. Niepokój, wyczerpanie, zaburzenia rytmu serca, nudności, halucynacje, stany lękowe i zaburzenia osobowości to tylko część objawów po dopalaczach, których przedawkowanie może prowadzić do śmierci.

Od początku lipca w regionie śląskim zarejestrowano prawie 800 podejrzeń zatruć dopalaczami. Dwie osoby zmarły, a kilkadziesiąt przebywa jeszcze w szpitalach. Wiele z tych osób zażyło dopalacz o nazwie „Mocarz” i niestety zostały one pokonane przez tegoż mocarza – na własne życzenie.

Dopalacze nie są produktami naturalnymi i nigdy nie możesz mieć pewności, co znajduje się w ich składzie. Ich nazwa jest bardzo myląca – niewinnie brzmiące „dopalacze” to tak naprawdę syntetyczne narkotyki (często wielokrotnie od nich silniejsze), które działają psychoaktywnie na ośrodkowy układ nerwowy, a ich zażycie jest zwyczajnym ryzykiem, grożącym śmiercią. Co najgorsze – jeśli trafisz po dopalaczach do szpitala, lekarz niekoniecznie będzie w stanie ci pomóc, ponieważ nie wiadomo, jaki skład ma dany dopalacz i jakie należy podać antidotum.
Jeśli brak ci wrażeń, zastanów się, czy koniecznie chcesz się narazić na wszystkie te „bad tripy” i zejścia, halucynacje, lęki i koszmarne samopoczucie? Przemyśl to dokładnie zanim wyciągniesz rękę z zapłatą do dilera, który zarabia na twoim zdrowiu i życiu. Sięganie po dopalacze świadczy często o braku zainteresowań, znudzeniu i bierności, ubogim życiu społecznym i pragnieniu łatwej zabawy. Niestety zabawa po dopalaczach jest tylko pozorna –  zbyt szybko może przerodzić się w koszmar i mieć fatalne skutki.

Nie bądź więc idiotą i po prostu nie bierz tego świństwa.

Informacje na temat dopalaczy: www.gis.gov.pl

Autor: Joanna Buharewicz

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron