Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Giełda pracy w MCK Stargard

Stargardzkie Młodzieżowe Centrum Kariery przy współpracy z firmą Randstad zorganizowało w siedzibie jednostki (ul. Jugosławiańska 22a w Stargardzie Szczecińskim) giełdę pracy na stanowisko osoby, która zostanie zatrudniona w jednym z hipermarketów na terenie miasta jako kasjer-sprzedawca. Oferta skierowana była do osób pełnoletnich, które posiadają doświadczenie handlowe.

Nie jest to pierwsza giełda zorganizowana z agencją pracy i z cała pewnością nie będzie ostatnią. Należy podkreślić, że wiosną oraz latem takie spotkania organizowane są częściej. Jest to związane z ożywieniem lokalnego rynku pracy stymulowanego przez poszukiwania osób do prac sezonowych. Organizacja giełd z agencjami pracy pozwala na nawiązanie efektywnej współpracy w zakresie aktywizacji młodzieży będącej klientami MCK Stargard na lokalnym rynku pracy. Każdy z uczestników otrzymał także zestaw materiałów promocyjno-informacyjnych dotyczących usług świadczonych w naszej jednostce.

Następne spotkanie  z pracodawcami zaplanowano na 6 marca. Tematem będą warunki prawne świadczenia pracy poza granicami naszego państwa. Gościem spotkania będzie przedstawiciel zajmujący się specjalistyczną rekrutacją pracowników do prac sezonowych na terenie naszego województwa. 

Autor: Rafaela Kaczmarek - pośrednik pracy MCK Stragard, Ewa Zygnerska - doradca zawodowy MCK Stragard


Widok zawartości stron Widok zawartości stron