Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

II Przemyski Bieg Uliczny „Przemyska Dycha”

I Przemyski Bieg Uliczny „Przemyska Dycha", który odbył się 15 września 2013 roku cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Przemyśla i okolic, dzięki temu 21 września tego roku o godzinie 10:00 odbędzie się jego druga edycja. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Przemyski Klub Biegacza, z kolei OHP Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży wystąpi, jako współorganizator imprezy, której głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia niezależnie od wieku oraz promowanie biegania jako prostej formy ruchowej dla każdego.

W biegu mogą startować osoby, które ukończyły szesnasty rok życia (za okazaniem pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego) górna granica wiekowa nie jest ustalona, a więc udział mogą wziąć wszyscy czujący się na sile przebiec dystans 10 km w swojej kategorii wiekowej. Zalecane jest przez organizatorów posiadanie aktualnych badań lekarskich. Zapisy odbywają się m. in. przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.przemyskadycha.pl. Aby się zapisać nie warto czekać do ostatniej chwili, bowiem organizatorzy wprowadzili limit osób startujących w biegu. Przewidzianych jest 800 miejsc. Im szybciej tym też taniej, bowiem uczestnicy „Przemyskiej Dychy" są zobowiązani do wpłacenia wpisowego. Ten, kto wpisał się do końca maja wpłacał 35zł, w sierpniu zaś opłata wzrosła do kwoty 50zł. W ramach wpisowego wszystkim uczestnikom biegu zapewniony zostaje m.in. elektroniczny pomiar czasu, pamiątkowy medal, napoje w trakcie biegu oraz po dotarciu na metę słodki poczęstunek.

Warto zacząć trenować już dziś, bowiem zawodników będzie obowiązywał limit czasowy wynoszący 90 minut. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Jeśli nawet nie uda się komuś zająć jednego z pierwszych miejsc, to i tak pozostaje wielka satysfakcja z tego, co udało się osiągnąć, bowiem pamiętajmy o tym, że nie każdy jest w stanie zmobilizować się i stanąć do dziesięciokilometrowego biegu. W ubiegłym roku najszybszy okazał się Szymon Kulka – młodzieżowy mistrz Polski, który 10km przebiegł w 33 minuty 15 sekund. Wśród kobiet przodowała Matylda Szlęzak – uczestniczka olimpiady w Londynie, która pokonała trasę w ciągu 35 minut i 51 sekund.

Warto zaznaczyć, że do II edycji Przemyskiej Dychy doszły trzy nowe kategorie biegowe, m. in. do biegu „Wózki Dziecięce Biegowe" mogą przyłączyć się rodzice ze swoimi dziećmi w wózkach biegowych, zaś każdy Honorowy Dawca Krwi, po okazaniu legitymacji HDK może wziąć udział w kategorii „Honorowy Dawca Krwi". Ważną informacją jest również to, że dzięki Komendantowi Głównej Państwowej Straży Pożarnej „Przemyska Dycha" została włączona do cyklu biegów o Puchar Polski w Biegach Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Należy rozpowszechniać informacje o takich imprezach jak m. in. II Przemyski Bieg Uliczny, bowiem ludzie w dzisiejszych czasach coraz częściej swój wolny czas spędzają przed telewizorem czy komputerem. Dla wielu młodych bieganie, jazda na rowerze, granie w siatkówkę, w piłkę w ogóle nie jest brane pod uwagę w chwilach wolnego czasu, a tak być nie powinno, dlatego też organizowanie takich przedsięwzięć jak „Przemyska Dycha" jest bardzo ważne i godne polecenia. Namawiajmy swe rodziny, swych znajomych, przyjaciół, aby czynnie włączali się w każdą akcję promującą zdrowy tryb życia.

Autor: Janusz Cholewa Specjalista ds. rozwoju zawodowego CEiPM OHP Przemyśl.

Źródło: Materiały prasowe z internetu.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron