Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak wrócić do szkoły i nie zwariować?

W oddali słychać szum morza, stopy zatopione z ciepłym piasku. Wokół grono znajomych i przyjaciół, błogi relaks. Nagle w uszach rozlega się okropny i głośny dźwięk dzwonka: Drrryyynnn!!! Wakacje się skończyły, już wrzesień – zaczęła się szkoła! Jak poradzić sobie z powrotem do rzeczywistości i nie zwariować?

Powroty nigdy nie są łatwe, zwłaszcza jeżeli wiążą się z nauką do klasówek, notowania i wysłuchiwania nie zawsze ciekawych lekcji. Jak sobie z tym poradzić? Możesz zapoznać się ze wskazówkami, które znajdziesz poniżej.

 

Pomyśl o kolegach z klasy

Oczywiście nauka i praca nie należą do najprzyjemniejszych rzeczy, jednak powrót do szkoły wiąże się również ze spotkaniem swoich kolegów i koleżanek. Często wakacje spędzacie osobno. Rozpoczęcie roku szkolnego jest idealnym czasem do powitania przyjaciół, do rozmów o swoich historiach wakacyjnych oraz snucia planów na najbliższy rok. Nie możesz powiedzieć, że to nie jest przyjemne. Pamiętam, że myśl o spotkaniu koleżanek z klasy była jedynym i największym plusem związanym z powrotem w szkolne mury.

 

Korzystaj z pogody!

Wrzesień należy do miesiąca jesiennego, ale nie zawsze jest zimny. Początek roku szkolnego nie jest jeszcze aż tak absorbujący, dlatego wykorzystaj to i spędzaj jak najwięcej czasu po szkole na dworze. Spotkania z kolegami z klasy po zajęciach na boisku lub zwykły spacer z psem, pozwolą ci na czerpanie ze świeżego powietrza i myślami wrócenia do wakacji. Z czasem te kilku godzinne eskapady na dworze zaowocują swobodnym przejściem z wakacyjnego luzu na tryb szkolny.

 

Zrób plan!

Tak wiem, to może ci się wydać dziwne. Zrobić plan? To ma pozwolić mi spokojnie wrócić do rzeczywistości? Wszystko co jest zaplanowane, pozwala nam na bezstresowe podejście do jego realizacji. Masz już swój plan lekcji, możesz ułożyć sobie plan dnia, w którym uwzględnij w szczególności swój czas wolny. Zaplanuj co będziesz robił po szkole, znajdź czas na zajęcia dodatkowe i zabawę na świeżym powietrzu.

 

Pamiętaj, szkoła jest miejscem, w którym bywa ciężko, jednak jest też wiele miłych i zabawnych chwil. Warto je kolekcjonować i wspominać podczas w wspólnych spotkań. Masz więc tylko jedną misję: sprawić, aby ten rok szkolny był pełen niezapomnianych chwil!

 

Autor: Marta Maternia, Lubuska WK OHP

Źródło: opracowanie własne.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron