Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kursy zawodowe - aktualności z Dobieszkowa

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie jest realizatorem projektu „Równi na rynku pracy” skierowanym do młodych ludzi w wieku 18-24 lat, którzy są bezrobotni i nieaktywni zawodowo oraz chcą podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe.

Uczestnicy projektu mieli możliwość wzięcia udziału w wielu kursach zawodowych m.in. w kursie "Kosmetyczka - wizaż", który zakończył się w dniu 11 grudnia. Młodzi ludzie zapoznani zostali z tematyką wizażu, pielęgnacji twarzy, kosmetyków, makijażu, pielęgnacji ciała, manicure i pedicure, a także stylizacji paznokci.

Kolejny kurs zawodowy, który pozwolił zdobyć nowe umiejętności, to kurs: magazynier-sprzedawca. Uczestnicy projektu ludzie zaznajomili się m.in. z obsługą kas fiskalnych, a także programami do fakturowania. Kurs zakończył się w dniu 12 grudnia 2014 r.

W ramach projektu zostały zorganizowane jeszcze inne szkolenia zawodowe tj. kurs spawacza, którego zakończenie miało miejsce w dniu 19 grudnia oraz w kurs obsługi koparko-ładowarki, który dobiegł końca 20 grudnia 2014 r.

Jako jednostka OHP realizujemy powyższy projekt w ramach unijnej inicjatywy „Gwarancji dla młodzieży", której celem jest zwalczanie bezrobocia wśród ludzi młodych. Centrum podjęło wszelkie starania, aby dotrzeć z ofertą do jak najszerszej grupy docelowej, tym samym poprawić jakość życia, przyuczyć się do zawodu, odbyć staż lub otrzymać ofertę zatrudnienia.

 

Autor: Iwona Nowacka, psycholog CKiW


Widok zawartości stron Widok zawartości stron