Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzież na stoku narciarskim

 

Były to kolejne zajęcia z cyklu „integracyjnych zajęć kreatywnego spędzania czasu”. Dotychczas uczestnicy projektu odwiedzili Kraków, kopalnie soli w Bochni a tym  razem młodzież, mogła oddać się białemu szaleństwu na stoku narciarskim. Na całe szczęście w tym celu nie trzeba było daleko jechać, gdyż stok narciarski znajduje się w Szczawnicy, nieopodal internatu w którym młodzież jest zakwaterowana. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy, dobrane pod względem poziomu umiejętności jazdy na nartach. Każda grupa miała do dyspozycji swojego instruktora. W dziesięcioosobowej grupie znalazły się zarówno osoby, które już mają dobrze opanowaną jazdę na nartach, jak i te które słabo albo nigdy nie jeździły na nartach. Ten fakt nie był przeszkodą, gdyż instruktorzy dokładali wszelkich starań, aby wpoić młodzieży jak najwięcej wiedzy i umiejętności technicznych a także dbali o ich bezpieczeństwo na stoku. Po długim  i wyczerpującym szkoleniu, młodzież mogła sama spróbować swoich sił na trasie zjazdu liczącej 1800 metrów długości.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z takiej formy aktywnego wypoczynku, tym bardziej , że warunki narciarskie były dosłownie idealne. Po wyczerpującym dniu nauki oraz jazdy na nartach, dla strudzonych narciarzy zostało zorganizowane wspólne ognisko, przy którym można było odetchnąć, napić się gorącej herbaty i co najważniejsze samemu sobie przygotować ciepłą kolację.

Zajęcia te, są częścią projektu „Nowe Perspektywy 2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i mają na celu rozwój zainteresowań młodzieży, oraz uczyć kultury czynnego wypoczynku.
 
Koordynator projektu: Łukasz Hurkała
 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron