Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzież pracy się nie boi

Młodzieżowe Biuro Pracy w Toruniu 12 marca 2015 zorganizowało giełdę pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w wieku od 18 do 25 lat zarejestrowanych w MBP oraz kolejne spotkanie dla młodzieży dotyczące usług oferowanych w ramach sieci EURES.

Pracodawcą była Agencja Pracy Tymczasowej Toolip HR, która specjalizuje się w dostarczaniu usług z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi takich jak: rekrutacja, doradztwo personalne, praca czasowa, outsourcing. Podczas giełdy przedstawicielka pracodawcy omówiła warunki zatrudnienia na proponowanych stanowiskach tj. kasjer/sprzedawca oraz pracownik hali.

Oferta skierowana była dla ludzi młodych, zainteresowanych  podjęciem  zatrudnienia w formie pracy dodatkowej, krótkoterminowej. Młodzież pytała najczęściej o wynagrodzenie i możliwość dostosowania grafiku do planu zajęć na uczelniach i w szkołach.

Młodzi ludzie otrzymali również informację na temat usług oferowanych przez MBP dotyczących zagranicznego pośrednictwa pracy oraz możliwościach podejmowania pracy w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Asystentka EURES poinformowała młodzież, że usługi oferowane w ramach EURES są bezpłatne i ogólnodostępne, skierowane nie tylko do poszukujących pracy, ale również do pracodawców, którzy chcą zatrudniać pracowników spoza swojego kraju. Uczestnicy pytali Asystentkę głownie o bezpieczeństwo takich wyjazdów oraz ich organizację.

Każdy z uczestników giełdy pracy otrzymał niezbędne materiały informacyjne i publikacje dotyczące poszukiwania pracy za granicą otrzymane bezpośrednio z Urzędu Publikacji Unii Europejskiej. Zainteresowanych zaproszono do skorzystania z porad indywidualnych

Autor tekstu: Wioletta Gonera – pośrednik pracy MBP Toruń/ Asystent EURES


Widok zawartości stron Widok zawartości stron