Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Muzyka - moja pasja

Dla jednych hobby jest przyjemnością, którą zajmują się sporadycznie. Dla innych jest pasją, w którą angażują większość swojego wolnego czasu. Warto znaleźć chwilę na swoje zainteresowania.

Poświęcenie czasu i sił pasjonującym nas zajęciom sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, a z czasem możemy stać się ekspertami w danej dziedzinie.

Hufiec Pracy 10-7 w Kolnie promuje zdolną młodzież, nierzadko posiadającą ciekawe zainteresowania, pasje, motywację do działania, dociekania i odkrywania. Młodzi ludzie potrzebują naszego wsparcia i pomocy, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Przedstawiam wywiad z Maciejem Mieczkowskim, uczniem klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Zespole Szkół Technicznych w Kolnie - sympatycznym muzykiem, samoukiem osiągającym wiele sukcesów.

Milena Samul: Skąd taka pasja? Jak to się zaczęło?

Maciej Mieczkowski: Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jak sięgam pamięcią muzyka towarzyszy mi od pierwszych klas szkoły podstawowej. Będąc w czwartej klasie zostałem harcerzem, wtedy dzięki grze na gitarze starszych kolegów i śpiewach przy ognisku, zapragnąłem także nauczyć się grać. Potem, w miarę upływu lat, coraz głębiej poznawałem muzykę, poznaję i z pewnością będę poznawał jeszcze przez całe swoje życie. Jakiś czas grałem i śpiewałem nawet w zespole.

M.S.: Jak znajdujesz czas na rozwijanie swojej pasji mimo wielu obowiązków?

M.M.: Owszem, mam wiele obowiązków: szkoła, praktyki, obowiązki w domu, mam też dziewczynę. Jednak dla gry na gitarze i śpiewu zawsze znajdzie się czas. Dziewczynie przecież też mogę pobrzdąkać na gitarze i pośpiewać. To mnie odpręża i pozwala zapomnieć o sprawach, z jakimi muszę się zmierzyć.

M.S.: Jakie sukcesy muzyczne masz na swoim koncie?

M.M.: W tym momencie większość moich sukcesów wiąże się z konkursami szkolnymi lub OHP na szczeblu wojewódzkim. Brałem udział m.in. w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej OHP, gdzie zająłem drugie i trzecie miejsce. W roku poprzednim na konkursie Andrzejkowe Karaoke zdobyłem drugie miejsce, a w tym roku mogę pochwalić się zajęciem pierwszego. Często występuję na apelach szkolnych lub imprezach organizowanych przez Hufiec Pracy. Zdarzało mi się brać udział w przeglądzie piosenki harcerskiej, występowałem na imprezach WOŚP. Udział w konkursach to jak trening dla wokalu oraz świetne doświadczenie. Ważne też, by nie zrażać się przeciwnościami – z pewnością one się pojawią, może być ich nawet bardzo wiele lecz pamiętajmy, że powinniśmy z nich wyłącznie czerpać naukę na przyszłość.

M.S.: Masz już plany związane z muzyką na przyszłość?

M.M.: Oczywiście, chciałbym ciągle się rozwijać wokalnie i muzycznie. Stworzyć wreszcie jakiś autorski numer, z którym będę mógł się utożsamiać, a gdy ktoś go usłyszy, na przykład jadąc rano samochodem, w swojej ulubionej stacji - to jego dzień będzie lepszy.

Jak widać najważniejsza jest konsekwencja i miłość do tego, co się robi. I nie jest ważne co to jest, ważne, by realizować swoje pasje, by spełniać swoje marzenia.

Autor: Milena Samul - wychowawca HP Kolno
Na zdjęciu: Maciek podczas jednego z koncertów


Widok zawartości stron Widok zawartości stron