Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pomocnicy Mikołaja w Płocku

19 grudnia, „Aktywni" z 7-11 HP przekazali odzież dla podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej w Drobinie.

Wolontariusze z płockiej jednostki wyszli ze spontaniczną inicjatywą zorganizowania zbiórki dla potrzebujących z terenu miasta i gminy Drobin.

- Mieszkam we wsi koło Drobina i moi rodzice korzystają z pomocy miejscowego MGOPS-u.  Wiem, że wielu osobom z tego rejonu brakuje ciepłego ubrania na zimę. Stąd pomysł na zorganizowanie zbiórki - opowiadał Bartek, który jest wolontariuszem z 7 – 11 HP.

Młodzież wypromowała i rozpropagowała tę akcję. Rozwiesiła w swoich szkołach i zakładach pracy wiele wykonanych własnoręcznie plakatów informacyjnych. Anna Wawrowska - wychowawczyni z 7 - 11 HP wspierała uczestników w ich działaniach i pilotowała to charytatywne przedsięwzięcie.

- Dowiedziałam się, że największe zapotrzebowanie jest na ciepłe ubrania, głównie dla mężczyzn. Członkowie Klubu Aktywnych wraz z całą społecznością hufca zachęcali wszystkich, aby podzielili się niepotrzebnymi rzeczami z najbiedniejszymi. Wolontariusze z Płocka pilnowali, by przekazane dary były odświeżone i nadające się do użytkowania. W niedługim czasie uzbierało się kilka toreb i kartonów wypełnionych ubraniami -  mówiła Anna Wawrowska.  

Ze względu na świąteczny okres przypadającej zbiórki, młodzi ludzie określili się „pomocnikami Mikołaja". Kolejny raz młodzież z 7-11 HP okazała się wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka. Akcja zakończyła się przekazaniem odzieży na ręce pracownika socjalnego  MGOPS-u w Drobinie.

- Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wiem o tym, toteż powiem proste dziękuję - mówiła pani Bożena – z  MGOPS-u w Drobinie.

- Cieszymy się, iż nauczyliśmy naszych podopiecznych dzielić się drobnymi cząstkami siebie. Zawsze wiedzieliśmy, że są wrażliwi społecznie,  teraz pięknie to okazali. Jesteśmy dumni, iż wyrasta pokolenie, które nie tylko chce brać, ale i dawać -  podsumowała Anna Wawrowska - wychowawczyni z 7-11 HP.

 

Autor: Anna Wawrowska


Widok zawartości stron Widok zawartości stron