Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Praca jest moją pasją!

Każdy z nas chce przejść przez życie realizując swoje pasje i marzenia. Krysia, uczestniczka 13-5 Hufca Pracy w Końskich od dziecka lubiła piec ciasta i wymyślać różne desery. Zrealizowała swoje plany poprzez naukę i zdobywanie kwalifikacji zawodowych w zakładzie cukierniczym.

Nasza uczestniczka od dziecka wiedziała czego chce. Po ukończeniu gimnazjum zgłosiła się do koneckiego hufca z prośba o pomoc w znalezieniu odpowiedniej szkoły i praktyki. W czasie przeprowadzonej diagnozy potrzeb uczestnika, kadra hufca dowiedziała się, że Krysia posiada pięcioro rodzeństwa i chętnie przygotowuje dla nich słodkie przysmaki. Podjęta pozytywna decyzja o kontynuacji edukacji w strukturach OHP zakończyła się sukcesem dla naszej Absolwentki, gdyż w 2012 roku z bardzo  dobrymi wynikami ukończyła Niepubliczną Zasadniczą Szkołę Zawodową w Końskich i praktyczną naukę zawodu w Cukierni „ROZETA" w Stąporkowie. Absolwentka jest skromną, ale stanowczą i konsekwentną osobą. Mimo obowiązków, które czekały ją codziennie w domu systematycznie realizowała postanowiony sobie cel o kontynuacji edukacji. Ochotniczy Hufiec Pracy stał się dla niej drogowskazem, jak sama mówi,  widziała przed sobą drogę, ale to zaufanie i pomoc wychowawcy przyczyniły się  do osiągnięcia wyznaczonego celu. Konkursy i  zajęcia kulinarne organizowane przez OHP pozwoliły Krysi uwierzyć, że potrafi być dobrym cukiernikiem docenianym przez ludzi  i mającym przed sobą perspektywy i szansę na znalezienie w przyszłości  wymarzonej pracy. Po ukończeniu kształcenia zawodowego i  zdaniu egzaminu zawodowego z wysoką notą  została doceniona i zatrudniona przez  pracodawcę, u którego odbywała praktyczną naukę zawodu. W  pracy ma możliwość realizowania swoich pomysłów cukierniczych i wdrażania nowych technologii, jak również chętnie służy pomocą młodszym kolegom, którzy dopiero zaczynają  kształcenie w tym zawodzie. Pamięta o swoich pierwszych krokach  na praktycznej nauce zawodu.

Krysia zapytana przez wychowawcę Hufca Pracy w Końskich podczas ostatniej wizyty w jednostce, jak wspomina okres zdobywania wykształcenia w OHP odpowiedziała: "Hufiec Pracy chętnie odwiedzam i bardzo ciepło wspominam pobyt w jednostce. To w tym okresie poznałam moich przyjaciół. Dziś sama pracuję i pomagam mojej rodzinie. Kolejnym moim celem w życiu jest  zdobycie Dyplomu Mistrza, dzięki któremu  będę mogła kształcić młodych ludzi, zarażać ich pasją pieczenia ciast i słodkich pączków. W przyszłości marzę o założeniu własnej rodziny i otwarciu własnej cukierni pełnej  słodkich smakołyków."

Kadra 13-5 Hufca Pracy wspiera Absolwentkę w dążeniu do osiągnięcia  wyznaczonych celów i życzy  spełnienia marzeń.

 

Autor: Renata Pasieka Szczerbińska – wychowawca 13-5 w Końskich

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron