Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Przygotowani do poszukiwania pracy w Wyszkowie

W unijnym projekcie "Pomysł na siebie", realizowanym w ramach "Gwarancji dla młodzieży", młodzi ludzie z Wyszkowa nabyli kolejne umiejętności związane z aktywnymi formami poszukiwania pracy.

18 grudnia druga grupa wyszkowskich uczestników projektu „Pomysł na siebie" zakończyła cykl spotkań grupowych z zakresu poszukiwania pracy. Pod okiem doradcy zawodowego z pułtuskiego MCK - Joanny Ciszewskiej uczestnicy zajęć analizowali własne umiejętności, zdolności i predyspozycje. Bilans umiejętności oraz mocnych i słabych stron  pozwoli młodym ludziom dobrze przygotować się do  rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, z którą przyjdzie im się zmierzyć w trakcie poszukiwania pierwszej pracy. Młodzież doskonaliła również swoje umiejętności związane z efektywnym poszukiwaniem zatrudnienia: zdobywała wiedzę na temat skutecznych metod i technik poszukiwania pracy, poznawała oczekiwania pracodawców, instytucje rynku pracy - pomocne w poszukiwaniu zatrudnienia. Uczestnicy zajęć doskonalili również umiejętność sporządzania dokumentów aplikacyjnych.

Młodzież aktywnie uczestniczyła we wszystkich zadaniach i ćwiczeniach, zadawała wiele pytań, chętnie dzieliła się własnymi doświadczeniami.

 

Autor tekstu i zdjęcia - Joanna Ciszewska


Widok zawartości stron Widok zawartości stron