Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rekrutacja do projektu „Pomysł na siebie” w Jeleniej Górze trwa

Skończyłeś gimnazjum, nie jesteś pełnoletni i nie wiesz co dalej? Weź udział w projekcie! Projekt „Pomysł na siebie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Gwarancji dla Młodzieży oferuje wiele możliwości rozwoju całkowicie za darmo.

W ramach  promocji projektu kadrze Hufca Pracy 1-6 w Jeleniej Górze udało się dotrzeć do lokalnych Parafii m.in.: p.w. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Michała Anioła. Powiadomione zostały również okoliczne parafie spoza Jeleniej Góry tj.: Parafia Rzymskokatolicka w Czernicy oraz Parafia Rzymskokatolicka w Sokołowcu. Informacja o projekcie została zamieszczona także na stronie internetowej Parafii w Czernicy. Księża chętnie nawiązywali współpracę i obiecali aktywnie pomagać w procesie rekrutacji.

Informacja o projekcie zainteresowała również lokalnych Policjantów dzielnicowych, którzy zadeklarowali chęć pomocy w poszukiwaniu młodzieży , która mogłaby wziąć udział
w przedsięwzięciu.

Dzięki uprzejmości Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, pana Pawła Domagały, informacja dotarła również do Dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, m.in.: Zespół Szkół Technicznych „Mechanik" w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Elektronicznych  w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, II Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze. Zadaniem Dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych było wsparcie Hufca Pracy 1-6 w rekrutowaniu potencjalnych beneficjentów.

W procesie rekrutacyjnym pomoc zadeklarowały również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej m.in. Piechowice, Karpniki, Ścięgny, Bukowiec, Łomnica, Jeżów Sudecki, Czernicy, Sokołowiec, Podgórki, Stara Kamienica, Janowice Wielkie, Jelenia Góra, Wojcieszyce, sołtysi okolicznych wiosek, m.in.: Sołectwo Czernica, Sołectwo Rząśnik, Sołectwo Sędziszowa. Posiadają oni najlepszą wiedzę o osobach spełniających wszystkie kryteria uczestnictwa w projekcie.

O projekcie „Pomysł na siebie" zostały powiadomione również takie placówki i szkoły jak: Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze, Gimnazjum nr 4, Zespół Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze, Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, Zespół Szkoły Podstawowej 15 i Gimnazjum nr 5, Zespół Szkół w Karpaczu, Publiczne Gimnazjum w Starej Kamienicy, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Jeleniej Górze, Publiczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Karpaczu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Jeleniej Górze. Ponadto powiadomiony został Urząd Miasta Jelenia Góra oraz Sąd Rejonowy – Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej ds. Rodzinnych.

Choć rekrutacja jest bardzo trudna , nie poddajemy się i szukamy wszelkich możliwych ścieżek pozyskania osób chętnych do zdobywania nowych doświadczeń, kwalifikacji i wiedzy.

 

Autor: Martyna Rozum

Źródło: tekst własny

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron