Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Równi na rynku pracy w Olsztynie

22 października br. w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie zakończył się pierwszy etap zajęć grupowych z doradztwa zawodowego dla uczestników projektu „Równi na rynku pracy" realizowanego w ramach „Gwarancji dla młodzieży".

Zajęcia prowadzone przez doradcę zawodowego MCIZ OHP w Olsztynie miały na celu przygotowanie młodzieży do efektywnego poruszania się po rynku pracy. Program zajęć obejmował: rynek pracy – instrumenty i instytucje, aktywne metody poszukiwania pracy, dokumenty aplikacyjne oraz autoprezentację i przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. Zajęcia rozpoczęły się od bloku integracyjnego, którego celem było lepsze poznanie beneficjentów oraz nawiązanie kontaktu z grupą.

Przed uczestnikami, już w przyszłym roku, drugi etap zajęć z doradcą zawodowym na temat aktywnego poszukiwania pracy. Podczas zajęć beneficjenci zdobędą wiedzę i konkretne umiejętności niezbędne do znalezienia zatrudnienia po ukończeniu projektu. Opinia uczestnika zajęć:

Moim zdaniem zajęcia były prowadzone bardzo profesjonalnie, dzięki panu Danielowi grupa szybko się poznała i zaprzyjaźniła. Wykładowca często zaskakiwał nas różnymi zagadkami przez co spotkania były bardzo atrakcyjne i interesujące.


Autor tekstu: Daniel Czapiewski – doradca zawodowy MCIZ
Autor zdjęć: Agnieszka Foks– doradca zawodowy MCIZ

Opis zdjęć: WAMA_1 Zajęcia grupowe z zakresu doradztwa zawodowego z beneficjentami projekty „Równi na rynku pracy"

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron