Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

"Równi na rynku pracy" w Sochaczewie

W ramach projektu „Równi na Rynku Pracy" pierwsza sochaczewska grupa uczestników zakończyła szkolenie i zdała egzamin nabywając uprawnienia "Magazynier z obsługą wózka widłowego". Młodzi ludzie zdobyli nowe kwalifikacje zawodowe umożliwiające im podjęcie zatrudnienia.

W Sochaczewie zakończyło się szkolenie zawodowe „Magazynier z obsługą wózków widłowych". Zajęcia trwające od 18 listopada zostały zrealizowane w ramach projektu unijnego „Równi na rynku pracy". Szkolenie obejmowało cześć teoretyczną oraz praktyczną na placu manewrowym. Beneficjenci zapoznawali się z: zagadnieniami z zakresu logistyki, magazynowymi programami komputerowymi, przepisami dozoru technicznego, poznali działanie i budowę wózków widłowych oraz zasady bezpieczeństwa i higieny pracy.

Pierwsze próby jazdy wózkiem były dla uczestników trudne. Już po kilu godzinach większość z nich wyróżniała się dużymi umiejętnościami w prowadzeniu pojazdów. W części praktycznej młodzi ludzie sprawdzali również parametry techniczne pojazdu, zmieniali butlę gazową w wózku, przewozili i układali palety. Instruktor nauki jazdy cały czas zadawał dodatkowe pytania kursantom, w celu dokładnego powtórzenia tematyki kursu.

3 grudnia odbył się egzamin praktyczny i teoretyczny podsumowujący nabyte umiejętności. Pozytywnie zdany egzamin jest dla uczestników podstawą do otrzymania zezwolenia na samodzielne wykonywanie czynności operatora wózka widłowego. Ponadto zdobyta wiedza z zakresu gospodarki magazynowej zwiększa ich na szanse na rynku pracy, dając dodatkowe możliwości podjęcia  zatrudnienia.

Autor: Kamila Gołaszewska-Kotlarz pośrednik pracy MCK


Widok zawartości stron Widok zawartości stron