Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szkolą hydraulików

W ramach unijnego projektu „Równi na Rynku Pracy-EFS" Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie realizuje kurs zawodowy pod nazwą „Monter instalacji sanitarnej".

W szkoleniu biorą udział trzy osoby, które chcą zdobyć umiejętności i wiedzę zawodową z zakresu montażu, instalacji i naprawy instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania. Część teoretyczna obejmowała następujące zagadnienia: podstawy technologii i materiałoznawstwo, rysunek instalatorski, dokumentacja techniczna oraz montaż, demontaż, nadzór, eksploatacja i konserwacja czynnych instalacji sanitarnych. Podczas zajęć praktycznych kursanci wykonywali samodzielnie prace hydrauliczne, wykorzystując urządzenia pomiarowe, narzędzie ślusarskie i traserskie. Kursanci wykonywali zadania na podstawie rysunków technicznych, ucząc się jednocześnie sprawnie je odczytywać.

Udział w szkoleniach zwiększa możliwości zawodowe uczestników, dostosowując ich kwalifikacje do zmieniających się potrzeb lokalnego rynku pracy.

Autor tekstu i zdjęcia: Katarzyna Kaczorowska, specjalista ds. rozwoju zawodowego, Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Ciechanowie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron