Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szkolenia w Mysłakowicach

Jeśli poszukujesz ciekawego zawodu, myślisz o zdobyciu umiejętności, które dadzą ci przewagę na rozmowie kwalifikacyjnej, skorzystaj z naszej oferty. Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP we Wrocławiu posiada swoje bazy w różnych miejscach. Dziś przedstawiamy ofertę bazy w Mysłakowicach.

Jeśli mieszkasz w Kotlinie Jeleniogórskiej lub pobliskim rejonie, to najbliższym miejscem gdzie możesz zapisać się na szkolenia jest baza naszego Ośrodka w Mysłakowicach przy ul. Jeleniogórskiej 20. Mieści się tam Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Dolnośląskiej Komendy OHP. Jeśli mieszkasz w innym rejonie warto odwiedzić tę bazę, nie tylko ze względów szkoleniowych, ale również krajoznawczych i turystycznych. Usytuowanie Ośrodka (zaledwie 10 km od Karpacza i 10 km od centrum Jeleniej Góry) sprzyja pieszym wędrówkom po górach i aktywnemu wypoczynkowi. W okolicy znajduje się wiele zabytków kultury, dzięki czemu jest ona nazywana „Doliną zamków i pałaców”.

Realizujemy szkolenia, które dają szansę na lepszy start na rynku pracy. Są to kursy na operatorów maszyn budowlanych i drogowych. Szkolenia odbywają się pod nadzorem Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa w Warszawie. Uczestnik, który uzyska pozytywny wynik na egzaminie końcowym otrzymuje dokumenty w postaci świadectwa ukończenia kursu oraz książeczki operatora uprawniającej do wykonywania konkretnego zawodu. W przyszłości może brać udział w kolejnych kursach, a kolejne zdobyte uprawnienia zostaną wpisywane do ww. książeczki.

Oferta bazy w Mysłakowicach jest skierowana, przede wszystkim, do młodzieży, osób dorosłych, zarówno aktywnych zawodowo jak i bezrobotnych oraz pracodawców zainteresowanych uzyskaniem lub podniesieniem kwalifikacji przez swoich pracowników. Lista kursów została opracowana na podstawie analizy zapotrzebowania lokalnego rynku pracy. Warto wziąć ją pod uwagę przy wyborze zawodu, gdyż jest to odpowiedź na zapotrzebowanie pracodawców. Baza w Mysłakowicach dokłada wszelkich starań, aby zapewnić jak najwyższy poziomu kształcenia kursantów. Kursy w Ośrodku realizowane są na bieżąco, po skompletowaniu grupy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są zgodnie z programem zatwierdzonym przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Wszyscy wykładowcy posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne. Sala wykładowa jest wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz liczne pomoce naukowe. Część praktyczna odbywa się na maszynach, na których później zdaje się egzamin.

Celem zwiększenia konkurencyjności na rynku usług edukacyjnych OSZ we Wrocławiu wnioskuje do odpowiednich instytucji o systematyczne przeprowadzanie w naszej bazie kontroli. Kontrole mają się przyczynić do zapewnienia wysokiej jakości szkoleń w zawodach:

- operator koparkoładowarki kl. III wszystkie typy,
- operator ładowarki jednonaczyniowej kl. III,
- operator koparki jednonaczyniowej kl. III,
- operator zagęszczarki i ubijaków wibracyjnych,
- operator przecinarki do nawierzchni dróg,
-  operator piły mechanicznej do ścinki drzew,
- monter rusztowań budowlano-montażowych,
- operator narzędzi udarowych ręcznych.

Ważnym etapem w działalności mysłakowickiej bazy było uzyskanie 26 czerwca 2013 r. Certyfikatu Nr: NC-601-10?01?13 potwierdzającego spełnienie wymagań Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego i poszerzającego ofertę szkoleń o nowe kategorie maszyn. Powyższe działania przekładają się na wysoki poziom nauczania oraz zdawalności egzaminów państwowych.

A zatem, jeśli mieszkasz w rejonie Jeleniej Góry lub na terenie Dolnego Śląska, warto podnosić swoje kwalifikacje w OSZ Wrocław w Mysłakowicach. Jeśli natomiast interesują cię szkolenia z obsługi pozostałych maszyn: budowlanych, drogowych, specjalistycznych – zapraszamy do Ośrodka Szkolenia Zawodowego we Wrocławiu, który mieści się przy ul. Orzechowej 2.

Autor: Marcin Kukiz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron