Wydawca treści
Szukasz pracy na wakacje? Skorzystaj z naszych propozycji!
Szczegółowe informacje dotyczące ofert pracy, giełd, targów czy kiermaszy pracy możesz znaleźć korzystając z naszych wyszukiwarek.
Dokąd po ofertę pracy?
Ofertami pracy dysponują Młodzieżowe Biura Pracy OHP (MBP), Punkty Pośrednictwa Pracy OHP (PPP) oraz Młodzieżowe Centra Kariery OHP (MCK). Oferty te (krajowe i zagraniczne) pozyskiwane są na bieżąco przez cały okres trwania wakacji. Pamiętaj, że przy rejestracji wymagany jest dowód tożsamości. Zadbaj o ważną legitymację szkolną. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.
W siedzibach MBP, PPP i MCK można skorzystać również z komputera z dostępem do Internetu, poczty elektronicznej, ogłoszeń dostępnych na tablicach oraz publikacji i informatorów związanych z tematyką rynku pracy. Usługi oferowane przez OHP w zakresie rynku pracy są bezpłatne.
Doradzimy, jak skutecznie szukać pracy!
Ze wsparcia doradców zawodowych możesz korzystać przez cały rok. Również w ramach programu „Lato OHP” specjaliści pomogą Ci określić Twoje predyspozycje i mocne strony, przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne, przygotują Cię do rozmowy kwalifikacyjnej.
W trakcie tegorocznej akcji będziesz mógł skorzystać z kursów, szkoleń i warsztatów. Otrzymasz profesjonalną pomoc i poradę. Będziesz mógł również wziąć udział w kiermaszach pracy wakacyjnej i spotkaniach rekrutacyjnych. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług - zgłoś się do najbliższego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej (MCIZ) lub Młodzieżowego Centrum Kariery (MCK).
WAŻNE:Szczegółowe informacje dotyczące ofert pracy, giełd, targów, kiermaszy pracy oraz innych planowanych w Twojej okolicy przedsięwzięć możesz znaleźć korzystając z wyszukiwarek dostępnych na stroniewww.ecam.ohp.pl lub dzwoniąc do jednostek Ochotniczych Hufców Pracy. Ich wykaz znajdziesz klikając w tym miejscu.
Najczęściej pojawiające się oferty pracy
Nasza wakacyjna oferta jest naprawdę bogata – lato jest okresem, kiedy wiele firm poszukuje wtedy dodatkowych pracowników. Dotyczy to zwłaszcza restauracji, barów, kawiarni, plantacji warzyw i owoców. Pracodawcy najczęściej oferują młodzieży zatrudnienie w:
- handlu (np. sprzedawca, kasjer, wykładanie towaru, pracownik marketu),
- rolnictwie i przetwórstwie spożywczym (np. pracownik do zbiorów warzyw i owoców, pomoc w pracach rolnych i sadowniczych, pakowanie, sortowanie, pracownik do przetwórni owoców i warzyw),
- promocji (np. hostessa, kolporter ulotek),
- gastronomii i hotelarstwie (np. kelner, kucharz, recepcjonistki, pokojowe, pomoc kuchenna),
- przemyśle i budownictwie (np. pracownik produkcji, pracownik montażu, magazynier, pracownicy przy inwentaryzacjach, linach taśmowych, pracownik pomocniczy na budowie),
- usługach (np. pracownik pomocniczy do zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, opieka nad osobami starszymi i dziećmi),
- innych, takich jak: pracownik pomocniczy w drukarni, pracownik myjni, piekarni, kierowca, konsultant kosmetyczny, pracownik sortowni odpadów, lektor językowy, ankieter.
Widok zawartości stron
Zobacz również:
Zobacz również:
-
Jak zbudować pewność siebie?
31.01.2019
-
Dlaczego warto inwestować w naukę języków?
28.01.2019
-
Czy nastolatkom potrzebne są cele?
17.01.2019
-
W grupie siła, czyli o rolach zespołowych
15.01.2019
-
Jak znalazłam swoją życiową drogę?
14.01.2019