Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Targi na piątkę!

5 marca 2015 roku w V Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy odbyły się Targi Edukacji i Pracy, w których udział wzięli przedstawiciele bydgoskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz reprezentanci szkół i placówek oświatowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Wydarzenie miało na celu ułatwienie młodzieży dokonania wyboru dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Wśród wielu propozycji edukacyjnych swoją ofertę przedstawiło bydgoskie CEiPM. W stanowisku informacyjnym uczniowie mogli dowiedzieć się o Młodzieżowym Biurze Pracy, ofercie szkoleniowej oraz możliwości zorganizowania spotkań z doradcą zawodowym. Osoby chętne do współpracy na płaszczyźnie zawodowo-edukacyjnej wypełniały ankiety rejestracyjne MBP. Największym zainteresowaniem cieszyły się informacje o wyjazdach zagranicznych do pracy za pośrednictwem EURES.
Dodatkowo w ramach targów przeprowadzone zostały warsztaty aktywizacyjne dla uczniów klas trzecich. Informacje przedstawione młodzieży systematyzowały wiedzę o własnej osobie oraz możliwościach rozwojowych. Osoby, które miały wątpliwości co do wyboru kierunku kształcenia otrzymały informacje o potrzebie zbadania predyspozycji zawodowych u doradców zawodowych MCIZ.

Autor: Anetta Kokoszewska, Pośrednik pracy MBP w Bydgoszczy.

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron