Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

U nas zawsze coś się dzieje…

Kadra Środowiskowego Hufca Pracy w Grajewie dokłada wszelkich starań aby uczestnicy grajewskiej jednostki, poza obowiązkową nauką mogli wziąć udział w ciekawych, rekreacyjnych i edukacyjnych przedsięwzięciach…

Uczestnicy ŚHP w Grajewie poza obowiązkami wynikającymi z bycia uczniem mają możliwość uczestniczenia w imprezach, przedsięwzięciach i inicjatywach organizowanych przez kadrę pedagogiczną hufca.  I tak 15 lutego aby nie pozostać w zimowym letargu, często siedząc przed własnym komputerem, uczniowie należący do OHP oraz młodzież świetlicy środowiskowej wybrali się wraz z niepełnosprawnymi kolegami z grajewskiego DPS-u do Miejskiego Domu Kultury w Grajewie na Koncert pt. „Dzień Gusiewa”. Koncert w wykonaniu artystów z Gusiewa był wspaniałą zabawą w rytmie rosyjskich utworów ludowych. Młodzież podczas występu miała okazję podziwiać występy tancerzy, posłuchać  porywających melodii, wspaniałych solistów oraz zabawnej konferansjerki. Uczestnicy kulturalnie spędzili sobotnie popołudnie, powrócili do domów w tanecznych nastrojach, przepełnieni duchem rosyjskiej kultury. Kolejna impreza, która odbyła się kilka dni po występach artystów z Rosji przyciągnęła grupę młodych wolontariuszy. 19 lutego 2014 roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Wojewodzinie wzięli udział w inwentaryzacji zwierząt kopytnych zorganizowanej przez Nadleśnictwo Rajgród i Lasy Państwowe. Inwentaryzacja była prowadzona metodą próbnych pędzeń.

Młodzież podczas przedsięwzięcia miała zapewniony gorący posiłek, survivalowy wysiłek i wiele wrażeń w kontakcie z dziką przyrodą. Działania badawczo-gospodarcze stały się również interesującą lekcją edukacyjno-przyrodniczą, przybliżającą młodym ludziom problematykę ochrony przyrody.  Chwila odpoczynku i już 10 marca kolejne przedsięwzięcie. Uczniowie klasy I A ZSZ pod okiem wychowawców przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Młodzież w sposób żartobliwy  przedstawiła relacje damsko-męskie: ciągłe dążenie kobiet do traktowania ich na równi z mężczyznami a jednocześnie uznawania za kruche i delikatne istoty, które wymagają szczególnych względów. Na zajęciach sekcji plastycznej  ŚHP w Grajewie uczestnicy własnoręcznie wykonali oryginalne kwiaty z papieru, które następnie wręczyli wszystkim paniom zebranym na uroczystości. Do kompletu zorganizowanych imprez pozostało jeszcze dołączyć  udział „naszych chłopców” w Wojewódzkim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzieży OHP, który odbył się 11 marca w Kolnie. Organizatorem imprezy była Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku oraz Hufiec Pracy w Kolnie.

W zawodach udział wzięło 8 drużyn tj. po 7 osób z każdej jednostki wychowawczej PWK OHP. Nad uczestnikami opiekę sprawowali wychowawcy, sędziowie oraz ratownicy medyczni, którzy zabezpieczali imprezę. Uczestniczące drużyny prezentowały wysoki i bardzo równy poziom. Po zaciętej walce o miejsca na podium najlepsza okazała się drużyna naszego, grajewskiego hufca. Jest to powtórzenie wyniku sprzed kilku lat, kiedy to nasi chłopcy nie mieli sobie równych w rozgrywkach wojewódzkich. Mamy nadzieje, że kolejne zmagania sportowe również wypadną dla nas pomyślnie.

U nas zawsze się coś dzieje… . Kadra ŚHP w Grajewie nie przestaje w staraniach wychowania młodzieży w duchu kultury, sportu i dobrych nawyków, które z pewnością zaprocentują w przyszłości.Autor: Bartosz Pietrzak – st. wychowawca ŚHP Grajewo
Akceptował: Teresa Maciorowska - komendant ŚHP w Grajewie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron