Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Uprawnienia spawalnicze w Ciechanowie

W Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie trwa kurs zawodowy: „Spawanie metodą TIG". Adresatami szkolenia są uczestnicy projektu „Równi na rynku pracy", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pogram realizowany w wymiarze 103 godzin szkoleniowych obejmuje 23h zajęć teoretycznych oraz 80h praktycznych. Każdy z uczestników otrzymał niezbędną literaturę oraz komplet odzieży ochronnej. Podczas zajęć teoretycznych kursanci zostali przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku spawalniczym. Tematyka obejmowała również: zastosowanie elektryczności do spawania łukowego, oznaczanie i wymiarowanie spoin, metody przygotowywania złączy do spawania oraz budowę i użytkowanie urządzeń do spawania TIG. Po trzech dniach zajęć teoretycznych młodzież przystąpiła do samodzielnych ćwiczeń na stanowiskach spawalniczych.

Po zakończeniu kursu absolwenci otrzymają świadectwa ukończenia kursu, a po zdaniu egzaminu końcowego przed Komisją Egzaminacyjną - książeczkę spawacza oraz Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza w angielskiej lub niemieckiej wersji językowej.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Katarzyna Kaczorowska, specjalista ds. rozwoju zawodowego, Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Ciechanowie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron