Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Warsztaty z młodzieżą uczącą się

Od października tego roku w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy odbywają się cykliczne warsztaty z młodzieżą uczącą się z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy.

Warsztaty dotyczyły pisania dokumentów aplikacyjnych i wejścia na rynek pracy. W trakcie spotkania, specjalista do spraw rozwoju zawodowego zapoznał młodzież z metodami poszukiwania pracy. Zaprezentował sposoby profesjonalnego konstruowania dokumentów aplikacyjnych, niezbędnych w pierwszym etapie rekrutacji. Opowiedział też o znaczeniu i zasadach komunikacji w trakcie rozmowy z przyszłym pracodawcą.

Młodzież była zainteresowana tematyką i chętnie uczestniczyła w dyskusji. Zadawano wiele pytań, między innymi na ten temat wymagań pracodawcy w stosunku do pracownika.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się też, jak wiele można zyskać uczestnicząc w projekcie "Równi na rynku pracy", realizowanym w ramach Gwarancji dla młodzieży oraz tego,  jakie są warunki przystąpienia do niego.

Na zakończenie, pośrednik pracy przedstawił usługi świadczone przez Młodzieżowe Biuro Pracy, w tym aktualne oferty zatrudnienia.

Dzięki tej inicjatywie młodzi ludzie zostali zmotywowani do lepszego przygotowania się na spotkanie z pracodawcą. Zapoznali się z zasadami napisania CV i listu motywacyjnego. Wszystko to zaprocentuje łatwiejszym wejściem na rynek pracy.

Autor: Jerzy Młotek – specjalista ds. rozwoju zawodowego

Źródło: tekst własny-przedsięwzięcia realizowane przez specjalistę ds. rozwoju zawodowego


Widok zawartości stron Widok zawartości stron