Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wigilia w Dobieszkowie

10 grudnia w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie odbyło się spotkanie wigilijne wszystkich uczestników z dyrekcją i kadrą pedagogiczną CKiW. Wspólna wieczerza wpisała się w tradycję naszego ośrodka.

Uroczystość rozpoczęła pani dyr Leona Winczewska-Wróbel, która nawiązując w swej wypowiedzi do tradycji świąt Bożego Narodzenia wprowadziła ciepły nastrój i następnie złożyła wszystkim obecnym życzenia.

Podczas spotkania dobieszkowska młodzież wykonała krótki program artystyczny, który nawiązywał do zbliżających się świąt. Po wspólnym odśpiewaniu kolęd wszyscy zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Nastrój i atmosferę potęgował zapach świerku unoszący się w powietrzu oraz blask świec i kolorowych stroików. Wśród uczestników panowała atmosfera wypełniona życzliwością, radością i spokojem.

Pod koniec uroczystości wszyscy wychowankowie otrzymali symboliczne prezenty. Młodzież nie ukrywała swojej radości, bowiem każdy z nas lubi być obdarowywany małą  niespodzianką.

Spotkanie przebiegało w miłej, ciepłej, świątecznej atmosferze. Bardzo pozytywnie wpłynęło ono na wychowanków, którzy z pełnym zaangażowaniem włączali się w jego przygotowanie. Celem spotkania było ukazywanie i podtrzymywanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, pogłębianie wzajemnych relacji i pozytywnych uczuć, wzbudzanie szacunku wobec wiary, a przede wszystkim poznanie nastroju i symboliki tego wyjątkowego wieczoru.

 

Autor: Monika Maciejewska

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron