Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zabawa Integracyjna w CKiW w Szczawnicy

 Masa śmiechu i oklasków towarzyszyła przeprowadzanym konkursom (np. dmuchanie balonu na czas, taniec na gazecie, taniec z balonem). Pierwsze trzy miejsca nagrodzono dyplomami i drobnymi upominkami. Nasi wychowankowie dawali z siebie wszystko, aby goście dobrze się u nas czuli i bawili.
Przez całe ferie młodzież z naszego Centrum brała aktywny udział w przygotowaniu się do tego dnia. Sekcje artystyczne i plastyczno-techniczne miały mnóstwo pracy, bo właśnie w tym dniu zaprezentowano przedstawienie „Romeo i Julia” oraz odbył się mini recital poezji miłosnej. Było to zwieńczenie dwutygodniowych warsztatów recytatorskich. Pani Katarzyna Mastalska, jak zwykle zresztą, czuwała nad wykonaniem  serduszek z masy solnej , którymi dzisiaj nagradzano osoby biorące udział w konkursach. Trud włożony w przygotowania nie poszedł na marne. Młodzież i nasi goście doskonale się bawili. Przyjemnie było patrzeć na roześmiane twarze aktorów schodzących ze sceny oraz recytujących wiersze. Miło było słyszeć pochwały dotyczące wykonanych przez młodzież upominków. Nic nie sprawia takiej radości i nie stanowi takiej motywacji do dalszych działań, jak zadowolenie ze efektów.

Rozstrzygnięty został również konkurs poetycki na wiersz miłosny. Wyróżniono dwie laureatki Natalię Jandurę i Patrycję Biel. Otrzymały one dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Jak mówiły później - warto było wystartować. Oby w kolejnych konkursach młodzież, tak samo ochoczo, brała udział. Najważniejsze jest, aby przełamać nieśmiałość i zmierzyć się z własnym strachem. Gratulujemy laureatkom.

Wychowawcy wraz z panią pedagog dopingowali młodzież zarówno podczas przygotowań, jak i podczas występów. Cieszymy się z owoców naszej pracy. Ferie, pomimo tego, że nie dopisał śnieg, pomogły młodzieży zmierzyć się z rzeczami, które dla nich były zupełnie nowe. Nikt się przecież nie spodziewał po niektórych wychowankach pięknych wystąpień, bo oni sami twierdzili, że gra aktorska, czy recytacja ich  nie interesuje, a teraz pytają, kiedy znów coś takiego się odbędzie.


Izabela Gołdyn- Cabała


Widok zawartości stron Widok zawartości stron