Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zaproszenie: II Targi Edukacji w Ostrowcu Świętokrzyskim!

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP wraz z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie zapraszają młodzież gimnazjalną do udziału w Targach Edukacji w dniach 5-6 marca 2015 r. od godz. 9:30

Wydarzenie, odbywające się w budynkach Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Akademicka 12, podczas poprzedniej edycji wzbudzało wiele emocji. Na tegoroczne targi szkoły średnie z powiatu  przygotowały również  bardzo atrakcyjną ofertę, którą będą zachęcały młodzież do kontynuowania edukacji.

Nie bez znaczenia jest fakt, że są to jedyne targi w województwie przeznaczone stricte dla gimnazjalistów. Podczas dwóch dni  targi odwiedzą gimnazjaliści z: Ostrowca Świętokrzyskiego, Chmielowa, Mominy, Kunowa, Bałtowa, Bodzechowa, Ćmielowa, Brzóstowej, Szewnej, Waśniowa. Wydarzenie będzie koncentrować się na przekazaniu kompleksowej informacji dla młodzieży gimnazjalnej, planującej swą przyszłość edukacyjną poprzez zwiedzanie wystaw i stoisk prezentujących się szkół średnich. Zwiedzanie poprzedzone zostanie warsztatami dla młodzieży, które przeprowadzą doradcy zawodowi OHP z Ostrowca Świętokrzyskiego, Staszowa, Sandomierza, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej i Kielc.

Tematem przewodnim  warsztatów  będzie przegląd  zawodów ginących i współczesnych. Celem - przekazanie podstawowych informacji dotyczących rynku pracy, udzielanie informacji odnośnie kierunków/branż z przyszłością. Dokonana zostanie charakterystyka zawodów współczesnego rynku pracy oraz wymagań, jakie stawiane są kandydatom ubiegającym się o pracę.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy również rodziców, wychowawców, pedagogów, doradców zawodowych, dla których wydarzenie może być nieocenionym źródłem wiedzy empirycznej. Targi to możliwość konfrontacji wyobrażeń z rzeczywistością, jak również możliwość porównania oferty edukacyjnej kilku placówek. W wydarzeniu weźmie udział ok. 1000 osób.

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z naszej oferty.

Autor: Lidia Żak - doradca zawodowy MCK Ostrowiec Świętokrzyski


Widok zawartości stron Widok zawartości stron