Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zawody z pasją i przyszłością

Któż z nas nie chciał być kiedyś wizjonerem? Kimś, kto wyznacza kierunki, przeciera szlaki, nadaje rytm postępowi ludzkości. Kimś, kto sprawia, że żyje i pracuje się łatwiej. Wśród najbardziej pożądanych zawodów na świecie jest zawód – wizjoner.

Rozwój nowoczesnych technologii powoduje powstawanie nowych specjalizacji i profesji, na które ciągle rośnie popyt wśród pracodawców. Wszechobecny dostęp do Internetu sprawia, że mamy nieograniczony dostęp do informacji, multimediów, rozrywki czy nawet swojego konta bankowego. Ciągła komputeryzacja otaczającego nas świata powoduje, że światło w pokoju możemy zaświecić poprzez klaskanie w dłonie, a samochód sam za nas zaparkuje i jeszcze oświetli drogę do domu.

Nie byłoby tych ułatwień i innowacji prostych czynności, gdyby nie wizjonerskie osoby, które z pasją poświęcają się realizacji swoich pomysłów. Taki proces działania nie jest wcale prosty. Ktoś musi przedstawić pomysł, ktoś musi ten pomysł zrealizować i dodatkowo ktoś musi ten pomysł przetestować nim trafi do bezpośredniego odbiorcy. Tutaj może z kolei pojawić się problem natury człowieczej. Nie każdemu bowiem dany pomysł się spodoba, trzeba również odpowiednio trafić w gusta konsumenta. Odpowiedzi jak prawidłowo rozwiązać te problemy znaleźć można w odpowiednich zawodach.

Najlepsze zawody w Polsce w 2014 roku
Wśród najlepszych zawodów w Polsce w ubiegłym roku znalazły się:

Programista Java
Najbardziej poszukiwanym zawodem w Polsce w 2014 roku byli specjaliści od tworzenia oprogramowania. Firmy, które chcą odnosić sukcesy powinny posiadać odpowiednie wsparcie w postaci sprawnie funkcjonujących systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie. Programiści Java potrafią stworzyć rozwiązania ułatwiające codzienne życie.

Tester oprogramowania
Osoba na takim stanowisku zajmuje się testowaniem prawidłowego działania gier komputerowych czy też aplikacji mobilnych. Podczas swojej pracy użytkuje dany produkt
a następnie sporządza protokół z jego działania. Wskazuje błędy i jednocześnie proponuje ich rozwiązanie. Praca testera umożliwia postrzeganie aplikacji jako produkt, co pozwala na szerszą perspektywę, uwzględnia jego przeznaczenie, funkcję i przydatność dla użytkownika. Testerzy to najczęściej pasjonaci nowinek technicznych. Potrafią godzinami pracować nad poprawą najmniejszego szczegółu.

Pracownik Social Media
Większość firm czy przedsiębiorstw posiada swoje oficjalne profile na popularnych portalach społecznościowych. Podstawą budowania marki jest bowiem najlepsza relacja na linii sprzedawca – klient. By szybko i skutecznie dotrzeć do odbiorcy wystarczy dostęp do internetu i urządzenie z kolorowym ekranem. Nie musi to być komputer. Wystarczy telefon, tablet, telewizor, smartfon czy nawet zegarek. Osoba odpowiedzialna za Social Media dba o to, by marka była obecna m.in. Facebooku, Twitterze, YouTube lub Instagramie. Zajmuje się publikowaniem szeregu informacji o firmie i jej produktach. Wchodzi w interakcje z użytkownikami i podobnie jak tester zbiera informacje o niedoskonałościach aplikacji czy też produktu.

Programista aplikacji mobilnych
Najbardziej popularne wśród urządzeń z dostępem do internetu są urządzenia mobilne. Poprzez ich posiadanie można w prosty i przyjemny sposób dokonywać płatności, robić zakupy, rezerwować przejazdy czy hotele. Aby stać się osobą tworzącą programy mobilne trzeba po prostu być aktywnym użytkownikiem smartfona, zajmować się programowaniem i szybko się uczyć.

W momencie podejmowania decyzji o wyborze kierunku studiów warto przyjrzeć się prognozom rynku pracy. Można tutaj zauważyć w jakich dziedzinach i branżach jest zapotrzebowanie na specjalistów. Jeśli ktoś ma smykałkę do pracy z wykorzystywaniem komputera i matematyki, a jednocześnie jest otwarty na społeczeństwo i ciągły jego rozwój z pewnością poradzi sobie w przytoczonych zawodach. Coraz więcej firm proponuje szkolenia dla pracowników lub kandydatów do pracy chcących nabyć umiejętności z prawidłowego programowania czy też testowania aplikacji. Od kursantów wymaga się pewnej wiedzy i skuteczności w realizowaniu nowych zadań. Wizjoner musi mieć pasję i chęć poświęcenia się dla swoich idei.

Autor: Michalska Krystyna – Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Przemyślu

Źródła:
http://finanse.wp.pl/kat,1013819,title,Nowy-zawod-ktory-robi-zawrotna-kariere-Mozna-niezle-zarobic,wid,16835647,wiadomosc.html?ticaid=114bc3&_ticrsn=3
http://www.crazynauka.pl/to-wlasnie-najlepszy-zawod-przyszlosci/
http://nf.pl/kariera/tester-oprogramowania-juz-nie-czarna-owca-w-it,,48917,201
http://metro.gazeta.pl/Portfel/1,135228,17779121,Coach_biznesowy__fundraiser__tester_aplikacji____.html
http://kariera.forbes.pl/najlepsza-praca-w-2014-roku-10-najlepszych-zawodow-2014,artykuly,169016,1,1,5.html
http://www.adecco.pl/dlamediow/pracownik-w-sieci-spo%C5%82eczno%C5%9Bciowej-%E2%80%93-czyli-o-szukaniu-pracy-przez-social-media.aspx


Widok zawartości stron Widok zawartości stron