Asset Publisher Asset Publisher

Back

Adrian… i jego taniec z ogniem

Gorlice to miasto pełne kultury – dużo koncertów, imprez plenerowych. Podczas wielu takich wydarzeń kadra Hufca Pracy w Gorlicach z wielką satysfakcją spotyka Adriana Zimowskiego, pracownika Gorlickiego Centrum Kultury, a zarazem członka Grupy Teatralnej „ERGO” działającej przy tymże Centrum Kultury.

 Adrian jest absolwentem 6-38 Hufca Pracy w Gorlicach. Naukę zawodu zakończył w 2015 roku. Uczył się w zawodzie sprzedawca, a praktyczną naukę zawodu odbywał w Sklepie Odzieżowym pod okiem właściciela i instruktora praktycznej nauki zawodu – pani Krystyny Skorupy.

Życie zmienia plany

Mimo, że planował naukę w szkole kończącej się maturą, życie ułożyło inny scenariusz – ostatecznie realizował się w szkole zawodowej, dając przykład ambicji i pasji w podejściu do nauki zawodu, realizowania swojego hobby i działalności na rzecz innych.

Od samego początku wyróżniał się dużym zaangażowaniem w podejściu do obowiązków młodocianego pracownika, a także działalności kulturalno-oświatowej w Hufcu Pracy. Przez trzy lata nauki zawodu łączył naukę z pasją. Otwartość i elokwencja pozwalały mu realizować się w zawodzie sprzedawcy, ku zadowoleniu pracodawcy, a „dusza artysty” spełniała się w podczas zajęć w Gorlickim Centrum Kultury i 6-38 Hufcu Pracy w Gorlicach.

Artystyczna dusza

Podczas spotkań Klubu Absolwenta Adrian z przyjemnością wspomina wraz z wychowawcą występ na Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP w Trzebini. Przygotował wtedy piękny spektakl – taniec z kijami, które zamiast ognia, świeciły w ciemności odblaskami, w połączeniu z ruchem, tańcem i muzyką. Również nagrany film na Konkurs Krótkometrażowych Filmów Komórkowych z wywiadem i fragmentami jego występów, jury na etapie wojewódzkim oceniło bardzo wysoko.

Kiedy pytam Adriana „jak to się zaczęło?” odpowiada bardzo skromnie - …od 8 lat należę do Grupy Teatralnej „ERGO”, gdzie swój wolny czas spędzam wraz z grupą prezentującą Fire show, czyli „taniec z ogniem”. Nie bez przypadku wybrana muzyka, choreografia, ogień i nastrój przypominają sceny z popularnego serialu „Gra o tron”.

Adrian zainteresował się tym już w podstawówce, kiedy przypadkowo zobaczył występ starszej grupy. W gimnazjum dołączył do nowo założonej grupy teatralnej, a na etapie szkoły zawodowej był już czołowym członkiem teatru eksperymentalnego. Adrian wspomina ilość godzin spędzonych na treningach, determinację w samodzielnym ćwiczeniu, podpatrując starszych kolegów.

Pasja się opłaca

W Centrum Kultury zauważono jego talent i zdolności na tyle, że otrzymał tu zatrudnienie. Fakt, że miał już trzyletnie doświadczenie w pracy zawodowej, nie był obojętny. Umiejętności kontaktu z pracodawcą, klientem i profesjonalne podejścia do powierzonych obowiązków zawodowych były jego mocnymi stronami jako przyszłego pracownika.
Dziś Adrian planuje rozpocząć naukę w szkole dla dorosłych i zdać maturę. Pracuje, występuje w teatrze, przygotowuje spektakle, wraz z Grupą Teatralną zdobywa nagrody.

Przykład Adriana jest dowodem na to, że ucząc się zawodu w OHP, można również spełniać marzenia i robić to, co się kocha.

Autor: Katarzyna Brzozowska-Chochołek


Web Content Display Web Content Display