Asset Publisher Asset Publisher

Back

Bezstresowy powrót do szkoły? To możliwe!

Zapytasz zapewne: ale jak to zrobić? Jak zapomnieć o długich beztroskich dniach (i nocach), spaniu do południa, wyjazdach, spotkaniach ze znajomymi i wszystkich innych przyjemnościach? Poniżej kilka rad.
 

 1. Nie rozpaczaj. Wakacje są co roku – te się skończyły, ale kolejne wolne dni wciąż przed Tobą. Weekendy, ferie świąteczne, zimowe i znowu wakacje… Bez sensu jest żyć od-do, ciągle na coś czekając, ale jeśli Cię to pociesza…
   
 2. Jeśli jednak marne to dla Ciebie pocieszenie (i słusznie), to spróbuj odstresować się w pierwszym tygodniu szkoły, wspominając najlepsze chwile wakacji. Ciesz się nimi jeszcze raz w swojej głowie – nikt Ci nie zabierze tych momentów! Najlepiej poopowiadajcie sobie ze znajomymi, co fajnego przydarzyło się w wakacje, powspominajcie wspólne akcje i naładujcie się pozytywnie tymi wspomnieniami!
   
 3. Właśnie – znajomi! To oni są jedną z lepszych rzeczy, jakie spotkają Cię po powrocie do szkoły. Znowu będziecie wspólnie się uczyć, jeść, śmiać i wygłupiać. Szkoła jest fajna, bo są w niej twoi znajomi!
   
 4. Uczy się głównie tego, co Cię interesuje. Jeśli nie przepadasz za jakimś przedmiotem, nie wkuwaj go na siłę, ale ucz się tak, by zaliczyć. Nie musisz być najlepszy ze wszystkiego. Skup się na ulubionych dziedzinach – to w takim kierunku możesz wybrać szkołę średnią/maturę/studia.
   
 5. Ucz się systematycznie, przyswajaj na bieżąco małe partie materiału – dzięki temu nie zwariujesz, próbując nauczyć się wszystkiego na raz do klasówki lub do egzaminu końcowego.
   
 6. Rób fajne rzeczy w szkole i po szkole. Koła zainteresowań, sport, hobby – znajdź sobie coś, dzięki czemu czas płynie przyjemnie i szybko. Nie dość, że będziesz się dobrze bawić, to jeszcze rozwiniesz swoje umiejętności i nauczysz się nowych rzeczy, a może poznasz też fajnych nowych ludzi.

Nie szukaj powodów do nienawidzenia szkoły. Po prostu wyluzuj!

Autor: Joanna Buharewicz


Web Content Display Web Content Display