Asset Publisher Asset Publisher

Back

Fryzjerki z HP 5-24 z Rawy Maz. na praktykach na Sycylii

Dziesięcioosobowa grupa dziewcząt z Hufca Pracy 5-24 w Rawie Mazowieckiej kształcąca się w zawodzie fryzjer 01.03.2015 r. wyjechała na trzytygodniowe praktyki na Sycylię w ramach projektu „Praktyki zawodowe we Włoszech – nowa jakość młodych pracowników w województwie łódzkim” realizowanego w ramach Programu Erasmus+.

Pierwsze dni naszego pobytu to przede wszystkim poznawanie nowego miejsca. Nasi włoscy partnerzy z organizacji przyjmującej - EprojectConsult na początku przygotowali dla nas prezentację multimedialną zawierającą ogólne informacje na temat Barcellony Pozzo di Gotto, mieszkańców tego miasta, ich obyczajów. Oprowadzili nas po mieście, pokazali gdzie można robić zakupy, udać się na lody czy najbardziej znany, przepyszny sycylijski deser – cannoli. Barcellona to przepiękne miasto położone na północnym wybrzeżu Sycylii, głośne podczas dnia, spokojniejsze wieczorami.

Uczestniczki odbywają praktyki w sześciu salonach fryzjerskich. Dziewczyny między innymi pielęgnują i strzygą włosy oraz dobierają preparaty do rozjaśniania i koloryzacji włosów. 09.03.2015 r., udałyśmy się na wycieczkę do malowniczego miasta Milazzo, położonego niedaleko Barcellony Pozzo do Gotto. Jest to bardzo ważny kurort turystyczny z ciekawymi zabytkami oraz przepięknym widokiem na Prowincję Mesyna. W Milazzo mieści się port, który jest punktem odprawy na położone nieopodal Wyspy Eolskie. Miałyśmy okazję zobaczyć także Capo di Milazzo – cudowny półwysep, który skradł nasze serca. Przed nami jeszcze mnóstwo wrażeń, pracy, nauki oraz wycieczka do stolicy regionu Sycylii – Palermo.

Autor tekstu i zdjęć: Kinga Woźniak


Web Content Display Web Content Display