Asset Publisher Asset Publisher

Back

Młodzi wkraczają na rynek pracy

W kwietniu studenci i absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach uczestniczyli w zajęciach aktywizacyjnych prowadzonych przez lidera Klubu Pracy.

W kwietniu odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach związane z aktywizacją zawodową poprowadzone przez lider Klubu Pracy CEiPM OHP w Siedlcach – Edytę Ślubowską.

Podczas spotkania młodzi ludzie mieli szansę na zapoznanie się z zagadnieniami związanym ze sztuką komunikacji interpersonalnej, metodami poszukiwania pracy  oraz wyborem odpowiedniej oferty pracy i umiejętnością przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Omówione zostały elementy jakie występują na rynku pracy oraz metody i techniki poszukiwania pracy przez potencjalnego pracownika. Podczas ćwiczeń zaproponowanych przez prowadzącą młodzi ludzie mieli szansę sprawdzić w praktyce swoją wiedzę związaną z omawianymi zagadnieniami.
Przyjmowali rolę rekruterów i przeprowadzali wstępną kwalifikację pracowników na konkretne stanowisko przedstawiane przez pracodawcę. Efekty pracy były bardzo zróżnicowane a pomysły, które zaproponowali młodzi studenci wskazywały na ich dużą kreatywności i innowacyjność.

Dopełnieniem zajęć była możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych, podczas których młodzież uzyskała szereg informacji dotyczących zagadnień związanych z rynkiem pracy oraz działalnością CEiPM i programem „Gwarancje Dla Młodzieży”.

Autor: Edyta Ślubowska  -  CEiPM  Siedlce

Autor zdjęć: Joanna Serżysko – pracownik Biura Karier UPH w Siedlcach


Web Content Display Web Content Display