Asset Publisher Asset Publisher

Back

Młodzież aktywna z życzeniami w hospicjum

Zważając na fakt, iż trwamy w okresie przedświątecznym, 19 grudnia br. przedstawiciele młodzieży aktywnej Hufca Pracy 5-20 w Wieruszowie wraz z wychowawcami odwiedzili hospicjum Sióstr Antoninek w Mirkowie.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy w cieplej, rodzinnej atmosferze i obdarowujemy się nawzajem prezentami. Nie wszystkim dane jest przeżycie tego okresu w zaciszu własnego domu. Dlatego też naszą misją było obdarowanie chorych, nie tylko prezentami, ale przede wszystkim uśmiechem i radością. Dzięki życzliwości naszych pracodawców zebraliśmy pieniądze na zakup środków opatrunkowych i środków higieny osobistej dla osób potrzebujących. Wszystkie dary zostały przeznaczone dla hospicjum Mirkowskiego i uroczyście przekazane na ręce siostry Renaty. Następnie nasze uczestniczki wręczyły chorym własnoręcznie przygotowane podczas zajęć koła plastycznego, kartki z życzeniami. Nie zabrakło też kolędowania z naszym udziałem.

Było to wydarzenie, które wzbudziło we wszystkich osobach związanych z hospicjum pozytywne emocje. Samym pacjentom, którzy mieli okazję na rozmowę z nami, przyniosło mnóstwo radości i pokrzepienia. Dla naszej młodzieży spotkanie ze starszymi, chorymi ludźmi było także wielkim przeżyciem. Składamy serdeczne podziękowania naszej młodzieży i pracodawcom za zaangażowanie w tą akcję. Pamiętajmy o potrzebujących tak, jak mawiał patron OHP Jan Paweł II „Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny".

 

Tekst: Alicja Adamska Zdjęcia: uczestniczka HP 5-20 Roksana Liczberska


Web Content Display Web Content Display