Asset Publisher Asset Publisher

Back

Moja pasja - mój sukces

Karol to absolwent 6-17 Hufca Pracy w Oświęcimiu. Jest doskonałym przykładem na to, że możliwe jest połączenie pasji z pracą. Młody mężczyzna, kształcący się w zawodzie fryzjer, ukończył Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Oświęcimiu.

Jego dotychczasowe osiągnięcia wywołują poczucie dumy wśród kadry wychowawczej jednostki, która w szczególny sposób wspomina go z czasów zaangażowania w działalność grupy woluntarystycznej funkcjonującej w Hufcu Pracy. W trakcie rozmów z wychowawcami Karol w dalszym ciągu wraca w pamięci do momentu początków swojej pasji, którą jest taniec towarzyski. Przedstawia szczegółowo drogę jej rozwoju do momentu sukcesu, który w tej dziedzinie udało mu się wywalczyć.

Wszystko zaczęło się w 2001 roku. Miał wówczas 7 lat i zaczął uczęszczać na zajęcia z tańca towarzyskiego w bieruńskim Centrum Kultury, wtedy poczuł, że jest to sport dla niego. W międzyczasie przeprowadził się do Poręby Wielkiej koło Oświęcimia, gdzie po krótkiej przerwie od tańca usłyszał o Szkole Tańca Prestiż. Dołączył do formacji „Aplauz". Tańcząc tam przez pewien czas zdobywał różne tytuły, nagrody i wyróżnienia w konkursach i festiwalach. Zafascynowany tym sportem awansował do starszej formacji „Finezja", z którą udało mu się wywalczyć 4. miejsce na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych w Chełmie. Zmotywowany, w dalszym ciągu trenował i ćwiczył, aby móc wziąć udział w następnych mistrzostwach. Niestety, w połowie sezonu formacja rozpadła się z przyczyn zdrowotnych niektórych tancerzy i problemy osobiste.

Zdeterminowany, zorganizował grupę zmotywowanych osób, z którą stworzył formację „As". Było to szesnastu wspaniałych tancerzy napędzanych siłą znanych i cenionych trenerów i choreografów. Dzięki tej współpracy młodzi ludzie mieli okazję zaprezentować się na XXVII Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych w Przemyślu, gdzie wywalczyli 4. miejsce. Dla Karola było to niesamowite przeżycie. Po zawodach formacja niestety rozpadła się. Dwuletnia przerwa dała młodemu mężczyźnie czas na przemyślenia i zrozumienie błędów, które popełniał.

W roku 2014 nastąpił przełom. W trakcie wakacji dołączył do formacji tanecznej "Efekt", składającej się z ośmiu par tanecznych. Tytuły wspólnie z nią wywalczone to: II wicemistrz Polski w kat. pow. 15 lat 2014 FTS oraz I wicemistrz Polski w kat. pow. 15 lat 2014 PTT. W jaki sposób rozwinie się pasja absolwenta? Czas pokaże. Dziś jego największym marzeniem jest występ na parkiecie podczas mistrzostw świata.

Wielkim osiągnięciem Karola był również szczególny występ z formacją podczas finałowego odcinka telewizyjnego show „Dancing with the Stars - Taniec z Gwiazdami", który był wyróżnieniem dla wygranych „mistrzów synchronizacji" w konkursie organizowanym przez producentów programu telewizyjnego.

Nasz absolwent prócz wyjątkowych osiągnięć w tańcu rozwija się również w życiu zawodowym dzięki pracy w Salonie Fryzjerskim Mariza w Zatorze należącym do programu Salon Expert - elitarnego grona salonów fryzjerskich współpracujących na wyłączność z marką L'Oréal Professionnel. Karol uczestniczy również w wielu szkoleniach fryzjerskich.

Ten młody mężczyzna jest doskonałym przykładem osoby, która idealnie potrafi połączyć życie zawodowe z pasją. Ciągłe motywowanie i wspieranie w dążeniu do sukcesu, dalszego rozwoju w każdej dziedzinie życia przez kadrę wychowawczą 6 – 17 Hufca Pracy w Oświęcimiu ma szczególny wpływ na osiągnięcia obecnych oraz przyszłych absolwentów naszej jednostki, w szczególności Karola.

Autor: Beata Siewniak

Źródło: opracowanie własne


Web Content Display Web Content Display