Asset Publisher Asset Publisher

Back

Oby spełniły się marzenia!

Każdy z nas marzy o karierze zawodowej i zarabianiu dużych pieniędzy. Aby marzenia się spełniły trzeba im w tym rozsądnie dopomóc. Uczestnicy 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku, pomagają swoim marzeniom i powoli dochodzą do sukcesu. Realizują plany poprzez naukę i zdobywanie kwalifikacji zawodowych na praktykach w zakładach pracy. Specjalizują się w różnych zawodach: fryzjera, cukiernika, jubilera, piekarza i fotografa.

Chcielibyśmy przybliżyć sylwetki dwojga uczestników, którzy wybrali szkołę i zawód z zamiłowania. Obydwoje są absolwentami Pomorskich Szkół Rzemiosł oraz Środowiskowego Hufca Pracy 11-6 w Gdańsku.

Klaudia Sopolińska jest naszą wychowanką od dziecka, ponieważ chodziła do świetlicy środowiskowej i dorastała na naszych oczach. Zawsze wesoła, krnąbrna, chłonęła wszystkie informacje. Brała udział w zajęciach wokalnych i tanecznych. Po ukończeniu szkoły podstawowej podjęła naukę w Gimnazjum Przyspasabiającym do Pracy w Gdańsku i została naszą uczestniczką. Pod czujnym okiem wychowawców chodziła na praktyki i uczyła się. Brała aktywny udział w życiu hufca i szkoły. Jeździła na obozy taneczne. Brała udział w wymianie polsko –niemieckiej. Po ukończeniu GPP podjęła naukę w Pomorskich Szkołach Rzemiosł. Wybrała klasę o profilu cukierniczym. Uczyła się bardzo pilnie. Odnosiła sukcesy na konkursach cukierniczych wojewódzkich i ogólnopolskich: dwukrotnie zajęła I miejsce (w 2010 i 2011 roku) w konkursie BALTPIEK „Kuźnia Talentów".

Drugim naszym absolwentem, który jest niewątpliwie wzorem do naśladowania jest Piotr Waszczuk. Piotr ukończył naukę w Pomorskich Szkołach Rzemiosł. Jest absolwentem 11-6 Środowiskowego Hufca Pracy w Gdańsku i zdobywał kwalifikacje zawodowe jako fryzjer. Wykazywał duże zdolności w tym zawodzie. Specjalizował się szczególnie w fryzurach męskich. Brał udział w różnych konkursach zawodowych, na których odnosił sukcesy. Zajął m.in. I miejsce  w X Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów Fryzjerskich o „Bursztynowy Grzebień 2014 (Powiew Lata)".

Świadomy wybór zawodu i pracy

Klaudię i Piotra łączy niewątpliwie jedno. Systematyczne dążenie do doskonalenia umiejętności zawodowych i skromność. Świadomie wybrali swoją drogę do sukcesu. Robią to, co lubią i sprawia im przyjemność. Po zdaniu egzaminów czeladniczych pracują w wymarzonych zwodach, odnosząc sukcesy na konkursach. Biorą udział w szkoleniach zawodowych podwyższających kwalifikacje. Każde z nich pragnie w przyszłości zostać mistrzem w swoim zawodzie i założyć własny zakład. Klaudia obecnie pracuje T. Deker Patissier & Chocolatier s.c w Sopocie przy produkcji cukierniczej. Stale doskonali swoje umiejętności w zawodzie i osiąga sukcesy, które wzmacniane są systematyczną pracą. Kolejnym sukcesem Klaudii było zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski w przygotowaniu deseru Expo Sweet 2014.

Natomiast Piotr pracuje w salonie fryzjerskim Trendy Hair Fashion Gdańsk. Otrzymał pracę w pełnym wymiarze godzin. Jest  bardzo zadowolony z wyboru zwodu i zakładu pracy. Piotr nadal doskonali swoje umiejętności w fryzjerstwie damskim, a obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski 2015.

Klaudia i Piotr są przykładem młodych ludzi, którzy wiedzą, czego pragną od życia. Wybrali zawody, które lubią i odnoszą w nich sukcesy. Życzymy im spełnienia marzeń zawodowych i prywatnych.

Autor: Anna Malinowska - starszy wychowawca 11-7 HP w Gdańsku


Web Content Display Web Content Display