Asset Publisher Asset Publisher

Back

Piłka nożna - moja pasja

Hobby może pełnić różną rolę w życiu. Dla jednych jest ono przyjemnością, którą zajmują się sporadycznie, dla innych jest pasją, w którą angażują większość swojego wolnego czasu. Warto znaleźć czas na swoje zainteresowania.

Poświęcenie czasu wolnego i sił pasjonującym nas zagadnieniom czy zajęciom nie tylko sprawia, że jesteśmy szczęśliwi z powodu robienia czegoś co lubimy, ale powoduje również, że z czasem stajemy się niejako ekspertami w danej dziedzinie. Interesować się można praktycznie wszystkim: sportem, muzyką, literaturą, kolekcjonerstwem, a także wieloma innymi zagadnieniami. Właśnie nasze zainteresowania mogą pomóc nam podczas poszukiwania pracy w przyszłości.


Jak ważna w życiu młodego człowieka jest pasja, postanowił opowiedzieć  uczestnik 10-7 Hufca Pracy w Kolnie Piotr Siwik, uczeń III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kolnie. Piotrek jest miłośnikiem sportu, gra na pozycji bramkarza w Kolneńskim Klubie Sportowym Orzeł Kolno. Piotrek wspiera też drużynę Hufca Pracy w Kolnie, gdzie gra na pozycji środkowego napastnika. Dwa razy z rzędu zdobył miano „Króla Strzelców” podczas Wojewódzkiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzieży OHP o Puchar Komendanta Podlaskiej WK OHP w Kolnie oraz Augustowie.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną?
Moja przygoda zaczęła się, gdy byłem jeszcze dzieckiem. Początkowo obserwowałem, jak moi starsi koledzy grają w piłkę na boisku, lubiłem też oglądać mecze piłki nożnej w telewizji. Później sam zacząłem kopać piłkę na podwórku z chłopakami. Bardzo mi się to spodobało, zafascynowało mnie.

Jak długo grasz w KKS Orzeł Kolno?
Zaczynałem jako junior mając 10 lat. Po ciężkiej pracy nad rozwojem  swoich umiejętności piłkarskich zostałem przyjęty do drużyny seniorów i gram tam już od trzech sezonów. Jestem też zawodnikiem drużyny Hufca Pracy w Kolnie.

Czym jest dla Ciebie piłka nożna?
Piłka nożna jest części mojego życia. Kiedy wchodzę na boisko i zaczynam grać, zapominam o całym świecie, o problemach, o szkole. Jestem tylko ja i piłka. Po prostu kocham grać. Piłka jest celem w życiu, sposobem na nudę, stres czy złość. Piłka to sama przyjemność, która odciąga od rzeczywistości.

Jak znajdujesz czas na rozwijanie swojej pasji mimo wielu obowiązków?
Faktycznie mam dużo obowiązków m.in. szkoła, praca, pomoc rodzicom w domu. Mam też dziewczynę. Czasem jest ciężko, żeby zdążyć na trening. Muszę rezygnować z niektórych rzeczy lub planować dzień w taki sposób, aby się ze wszystkim wyrobić. Myślę, że to kwestia chęci i dyscypliny, ale też wsparcia ze strony bliskich.

Jakie są Twoje plany na przyszłość?
Jak każdy chłopak, dla którego piłka nożna jest czymś wyjątkowym, marzę o tym, aby grać na wysokim szczeblu. Na razie zamierzam rozwijać swoje zainteresowanie, kształcić się abym był jeszcze lepszy. Mam nadzieję, że moje zaangażowanie i ciężka praca zostanie doceniona i spełnią się moje marzenia.

Autor: Milena Samul - wychowawca HP Kolno

Zdjęcie: Piotr Siwik z Komendantem Wojewódzkim Podlaskiej WK OHP w Białymstoku podczas Turnieju.


Web Content Display Web Content Display