Asset Publisher Asset Publisher

Back

Podsumowanie wakacji w Środowiskowym Hufcu Pracy w Grajewie

Wakacyjna laba dobiega końca. Ostatnie dni sierpnia to czas na podsumowanie działań zrealizowanych na rzecz młodzieży w ŚHP w Grajewie.

Środowiskowy Hufiec Pracy 10 – 5 w Grajewie podczas tegorocznych wakacji nie zaprzestał organizacji ciekawych przedsięwzięć i imprez dla naszych uczestników oraz młodzieży ze środowiska lokalnego. Jedną z najciekawszych inicjatyw tego lata był lipcowy wyjazd dziesięcioosobowej grupy na międzynarodową wymianę młodzieży pt. „All 4 One Europe”  do Wasilkowa, realizowanej w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Uczestniczyła w niej czterdziestoosobowa grupa młodych ludzi z Grecji, Rumunii, Portugalii i Polski oraz po dwóch opiekunów z każdego kraju. Głównym celem projektu było zwiększenie wiedzy uczestników na temat potrzeb środowiska naturalnego i ekologii.

Każdego roku ŚHP Grajewo realizuje program „Bezpieczne wakacje”.  Wzorem lat ubiegłych kadra wychowawcza naszej jednostki przygotowała na sierpień wiele atrakcji, podczas których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród zaplanowanych przedsięwzięć znalazły się między innymi zajęcia sportowe i taneczne, warsztaty plastyczne oraz pogadanki z wychowawcami dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Wakacyjna laba dobiega końca. Ostatnie dni sierpnia to też ostatni dzwonek na złożenie dokumentów do wybranej przez siebie szkoły. Środowiskowy Hufiec Pracy 10 – 5 w Grajewie zaprasza wszystkich zainteresowanych kontynuowaniem nauki w szkole zawodowej oraz gimnazjum z oddziałem przysposabiającym do wykonywania określonej pracy. Przyjdź do nas i znajdź coś dla siebie zarówno podczas roku szkolnego jak i letniej przerwy w nauce. 


Autor: Bartosz Pietrzak – starszy wychowawca ŚHP Grajewo


Web Content Display Web Content Display