Asset Publisher Asset Publisher

Back

Profesjonalny pracownik administracyjno - biurowy

20 lutego w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie zakończył się kurs zawodowy pn." Pracownik administracyjno – biurowy ze specjalnością kadrowo - księgową", zrealizowany w ramach projektu „Równi na rynku pracy- EFS".

Celem kursu było zdobycie wiedzy i umiejętności wymaganych do pracy w charakterze pracownika administracyjno – biurowego ze specjalizacją w kadrach i płacach. Uczestniczyło w nim 7 kobiet w wieku od 18 do 25 lat.

Zajęcia obejmowały 120 godzin dydaktycznych, w tym 80 godzin z wiedzy teoretycznej oraz 40 godzin zajęć praktycznych w programach księgowo - kadrowych.

W trakcie szkolenia uczestniczki poznały organizację pracy biurowej, struktury organizacyjne, instrukcje kancelaryjne, instrukcje BHP dla pracowników administracyjno – biurowych, podstawy archiwizacji dokumentów, wybrane elementy prawa pracy i prawa administracyjnego, zasady podlegania ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu, uproszczone formy księgowości, tj. karta podatkowa, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, podatkowa książka przychodów i rozchodów oraz podatek od towarów i usług. Ponadto zapoznały się z zasadami prowadzenia dokumentacji kadrowo – płacowej.

W czasie zajęć praktycznych kursantki poznały obsługę urządzeń biurowych, pracowały w programach finansowo – księgowych i płacowych oraz w programie „Płatnik" z wykorzystaniem komputera i systemów informatycznych.

Udział w szkoleniu z pewnością pomoże uczestniczkom w starcie zawodowym, tym bardziej, że po jego zakończeniu zostaną skierowane do odbycia 6-cio miesięcznych staży organizowanych w ramach projektu.

Autor tekstu i zdjęcia: Barbara Sadowska, specjalista ds. rozwoju zawodowego, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie.


Web Content Display Web Content Display