Asset Publisher Asset Publisher

Back

Przez motywację do sukcesu

W Grupie Wychowawczej w Wolsztynie przewidziany jest cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Gościem pierwszego był Bartosz Feifer z Wolsztyna. Jest on sportowcem amatorem – biegaczem z 12 letnim doświadczeniem treningowo - startowym, autorem książki pt. „Zwycięstwo to sposób myślenia" i właścicielem Akademii STAY STRONG.

W pierwszej części gość opowiedział naszym wychowankom o książce pt. "Zwycięstwo to sposób myślenia", w której opisał swoje życie: przeżycia, wypadek, trudności, hobby, sukcesy i porażki. Autor przedstawia, jak zmagał się z kryzysem po ciężkim wypadku samochodowym, któremu uległ jako młody chłopak w 2011 roku. Cudem uniknął śmierci. Przekreśliło to jego szanse na dalsze bieganie – sport, który uwielbiał. Nie wierzono w to, że znów zacznie chodzić. Lekarze nie dawali mu szans na powrót do formy. Podczas wypadku złamaniu uległa miednica, głowa kości udowej, panewka stawu biodrowego, uszkodzony został kręgosłup i narządy wewnętrzne. Pół roku jeździł na wózku inwalidzkim.
Postanowił jednak nie dać za wygraną. Znalazł źródło, z którego czerpał energię i motywację do działania. Okazały się nim aforyzmy pisarzy, znanych osób świata sportu, polityki, kultury, którzy nie poddali się i odnieśli sukces. To pozytywne nastawienie, ku zdziwieniu lekarzy, psychologa i wszystkich najbliższych, postawiło go na nogi. Dzięki swemu uporowi i  determinacji mógł znów wrócić do sportu.

Dziś Bartosz Feifer nie tylko chodzi o własnych siłach, ale również bierze aktywny udział w biegach, które często wygrywa. Poprawia nawet swoje życiowa wyniki. Z jego metody korzysta pani psycholog, z którą współpracował po wypadku.

W książce autor podzielił zebrane sentencje na rozdziały, by w chwilach zwątpienia mogły służyć nam, byśmy uwierzyli, że warto walczyć o swoje marzenia. Odpowiednio interpretowane dają motywację do działania i nie pozwalają się poddać. Same aforyzmy nie zdziałają cudów, ale jak mówi: „Aforyzm zapisany na kartce to nie wszystko, to nie gotowy przepis na sukces. Kluczem jest interpretacja, czyli Twoje myślenie. Jeśli wszystko połączysz w całość  i nauczysz się korzystać z tego klucza, wtedy żadne drzwi nie będą przed Tobą zamknięte". Dzięki temu Bartosz jest dziś silniejszy. Udowadnia tym samym, że „zwycięstwo, to sposób myślenia"!

W drugiej części spotkania opowiedział o akademii i sukcesach w swojej karierze sportowej. Akademia STAY STRONG - jest to klub dla biegaczy w Wolsztynie. Bartosz jest tam trenerem biegania, instruktorem lekkiej atletyki i siłowni, trenerem personalnym. Najważniejsze wydarzenia i sukcesy, które osiągnął w swojej karierze sportowej:

  • w 2013 roku był uczestnikiem pierwszego Wysokogórskiego Obozu Biegowego w Kenii dla biegaczy amatorów;
  • w 2013 roku 3 zawodnik Grand Prix Wielkopolski na 10 km;
  • w 2014 roku 7 zawodnik na mecie Wolsztyńskiej Dziesiątki;
  • w 2014 roku 46 zawodnik Maratonu Poznańskiego, z poprawionym rekordem życiowym – 2:51:35.

Wychowankowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali historii Bartosza. Brali aktywny udział w rozmowie z nim.
 


Web Content Display Web Content Display