Asset Publisher Asset Publisher

Back

Rajdy samochodowe w pleszewskim centrum

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, w ramach działalności opiekuńczo-wychowawczej, organizuje wiele imprez rekreacyjno-sportowych. Jedną z większych imprez tego typu, która cyklicznie ma miejsce na terenie pleszewskiego CKiW, jest rajd samochodowy. Uczestnicy Centrum mają okazję nie tylko zachwycać się efektowną jazdą kierowców rajdowych, ale również korzystać z szeregu przygotowanych dodatkowych atrakcji.

Rajdy samochodowe na terenie CKiW OHP w Pleszewie, z udziałem kilkudziesięciu załóg, odbywają się od 2009 roku. Zazwyczaj na terenie Centrum ma miejsce jeden z kilku odcinków specjalnych w ramach Rajdu Pleszewskiego. Imprezy samochodowe mają charakter Konkursowej Jazdy Samochodowej. Młodzieży pleszewskiego Centrum przybliża się świat rajdów samochodowych i promuje tę dyscyplinę sportu. Zawody prowadzą znani i utytułowani kierowcy bądź piloci rajdowi, którzy zakończyli już swoją sportową karierę. Jednym ze stałych bywalców odwiedzających w tych dniach Pleszew jest Maciej Wisławski, który w drugiej połowie lat 90-tych, wspólnie z Krzysztofem Hołowczycem, odnosił największe sukcesy sportowe, m.in. zdobył tytuł rajdowego Mistrza Europy, dwukrotne Mistrzostwo Polski oraz 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata. Nie brakuje również czynnych sportowców, którzy w trakcie imprezy są gośćmi specjalnymi.

Uczestnicy pleszewskiego Centrum oglądają zmagania kierowców nie tylko na zlokalizowanym na terenie CKiW oesie. Udają się również na pleszewski rynek, gdzie oglądają uliczny odcinek specjalny z udziałem wszystkich zawodników. Niezapomniane przeżycie stanowi dla nich efektowna oprawa, zwłaszcza uroczyste wjazdy na specjalnie przygotowaną rampę startową z towarzyszącym złocistym konfetti. Młodzież z uwagą wysłuchuje krótkich konferencji najlepszych załóg rajdowych, które opowiadają o wspólnych startach i własnej karierze. Młodzi ludzie mają okazję zdobyć autografy od najbardziej popularnych i charyzmatycznych duetów polskich rajdowców. Wyjątkowo dla nich najlepsi zawodnicy zgadzają się również na wspólne pozowanie do zdjęć.

Na samym oglądaniu przejazdów rajdowców, uczestniczeniu w konferencjach i pozowaniu do wspólnych zdjęć atrakcje się jednak nie kończą. Uczestnicy CKiW chętnie testują symulator jazdy, który powstał w oparciu o komputerową grę Colin McRae Rally 4 i zbudowany został na bazie karoserii jednego z najlepszych samochodów rajdowych na świecie. Biorą udział w konkursie wiedzy rajdowej. Udają się na przejażdżki gokartami, oglądają repliki aut rajdowych oraz pokazy motocykli i ratownictwa medycznego. Biorą również udział w zlocie samochodów różnych marek. Do pleszewskiego Centrum powracają z licznymi gadżetami rozdawanymi w trakcie trwania imprezy.

Współorganizowanie przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie tak wielkiej imprezy przynosi jasne korzyści. Coraz więcej wychowanków staje się pasjonatami motoryzacji oraz zaczyna aktywnie uprawiać sport. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dla uczestników CKiW bezpośrednie spotkanie z popularnymi i utytułowanymi rajdowcami, znanymi dotychczas jedynie z przekazów telewizyjnych, to niecodzienna atrakcja. Tematyka sportowa to zawsze jedna z najbarwniejszych i atrakcyjniejszych tematyk poruszanych przez młodych ludzi.  Dzięki tej imprezie młodzież bierze również chętniej udział w innych przedsięwzięciach organizowanych przez Centrum. Dotyczy to nie tylko imprez o charakterze rekreacyjno-sportowym, ale również przedsięwzięć  edukacyjnych, kulturalno-oświatowych, turystycznych, a także różnych form pomocy psychologicznej i specjalistycznej.

Autor: Grzegorz Kowalski
Źródło: www.ckiw-pleszew.ohp.pl


Web Content Display Web Content Display