Asset Publisher Asset Publisher

Back

Sportowy sukces Tomka

Sport - pojęcie powszechne i jednocześnie wieloznaczne. Jest to forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według określonych reguł. Odniesienie pierwszego sukcesu budzi chęć zdobycia kolejnego. Przykładem jest uczestnik Ochotniczego Hufca Pracy 1-21 w Jaworze - Tomasz Zawada.

Tomek uczęszcza do I klasy szkoły zawodowej w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Uczy się w zawodzie kucharz. Jest bardzo miłym, ambitnym i grzecznym chłopcem. Gotowanie jest jego wielką pasją, lecz w drugiej kolejności, bo na pierwszym miejscu jest sport. Zawsze lubił jeździć rowerem. Od małego rower był jego największą pasją. Bliscy Tomka widząc jego zaangażowanie i pasję postanowili zrobić składkę i kupić rower górski. I tak Tomek wystartował w pierwszych zawodach MTB. Oczywiście z powodzeniem. Jeden sukces budzi chęć zdobycia następnego - i tak było też w przypadku Tomka. Chłopak brał udział w konkursach powiatowych, dolnośląskich i ogólnopolskich. Zawsze zajmował miejsce na podium. We wrześniu br. Tomek został "Mistrzem Powiatu Jaworskiego".

Ktoś pewnie może się zastanawiać: co oznacza skrót MTB. Odpowiedź jest prosta. MTB jest skrótem od angielskiego słowa Moutain Bike i oznacza kolarstwo górskie. Jest to dość młoda dyscyplina, ale grono jej zwolenników bardzo szybko się rozrasta. Rowery służące do uprawiania tej dyscypliny są przystosowane do szybkiej i bezpiecznej jazdy w terenie.

Kolarstwo jest bardzo przyjemnym sposobem na aktywne spędzenie czasu. W dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi uprawia sport. Na lekcjach wychowania fizycznego ćwiczy coraz mniej osób, górę wzięły komputery i telefony komórkowe. Sport został odstawiony na bok. Tomek jest najlepszym przykładem tego, że warto mieć w życiu pasję, która prowadzi do sukcesów. Trzymamy kciuki za Tomka i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Małgorzata Budzińska wychowawca OHP 1-21 w Jaworze.

Źródło: tekst własny


Web Content Display Web Content Display