Asset Publisher Asset Publisher

Back

Spotkanie z Posłem

W dniu 25 lutego b.r. delegacja dobieszkowskiego Centrum zaprosiła Posła na Sejm RP Artura Dunina do obchodów Święta Wolności. Spotkanie odbyło się w siedzibie urzędowania Pana Artura Dunina w Zgierzu. Celem spotkania było zwiększenie świadomości obywatelskiej podopiecznych CKiW, przedstawienie zakresu obowiązków Posła, jako przedstawiciela Sejmu RP, a ponadto uwrażliwienie na problemy społeczne .

Poseł –Artur Dunin jest członkiem Rady Programowej, z którym od lat współpracuje dobieszkowskie Centrum. W ramach współpracy prowadzone są różnego rodzaju przedsięwzięcia, w których wielokrotnie uczestniczył Pan Dunin.

Podczas wizyty wychowankowie mieli możliwość zapoznania się z lokalizacją biura poselskiego, jego promocją, a także strukturą pracy. Uczestnicy CKiW  mogli zadawać posłowi pytania dotyczące funkcjonowania biura poselskiego, stanowisk, zadań i planów do realizacji na rok 2014. Bezpośredni kontakt pozwolił młodzieży poznać obowiązki posła, jako przedstawiciela społeczności lokalnej, problemy z którymi zwracają się do niego ludzie, a także sukcesy zawodowe. Uzyskane podczas spotkania informacje pozwoliły uczestnikom świadomie wkraczać w dorosłe życie mając na uwadze siebie samych, jako tych, którzy przyczyniają się do kształtowania swojej ojczyzny.

Spotkanie młodzieży z posłem, to jeden z elementów obchodów Święta Wolności. W dalszej kolejności będzie miała miejsce wycieczka wychowanków do Sejmu, współorganizowana przez Pana Artura Dunina. Poseł  osobiście oprowadzi uczestników dobieszkowskiego Centrum po Sejmie oraz  przedstawi najistotniejsze informacje na temat pracy urzędu.


Autor: Iwona Nowacka
Źródło: psycholog CKiW


Web Content Display Web Content Display