Asset Publisher Asset Publisher

Back

„Sprawny w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych” etap wewnętrzny w Hufcu Pracy 15-2 w Krotoszynie rozstrzygnięty

3 marca 2015 r. Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie przeprowadził I etap konkursu „Sprawny w zawodzie" w kategorii mechanik pojazdów samochodowych. Przedsięwzięcie miało na celu stworzenie młodzieży okazji do rywalizacji, sprawdzenia swoich umiejętności i doświadczenia zawodowego, które jest niezbędne na dzisiejszym rynku pracy.

Ponadto pozwolił zweryfikować wiedzę i umiejętności przed przystąpieniem do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz wyłonił osoby, które będą reprezentowały HP w etapie wojewódzkim. Dzięki uprzejmości pracodawcy, eliminacje odbyły się w Firmie D.M. Jackowscy w Kobylinie. W przedsięwzięciu udział wzięło pięciu uczestników hufca, Dennis Poślednik, Maciej Bolt, Maciej Wojtkowiak, Karol Waleński oraz Dariusz Brylewski. Konkurs składał się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań obejmujących swoim zakresem wiadomości i umiejętności właściwe dla kwalifikacji w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych oraz podstaw przedsiębiorczości. W części praktycznej przyszli mechanicy wykonywali indywidualnie zadania praktyczne, m.in. wymianę oleju, filtru oleju i powietrza, sprawdzenie klocków hamulcowych i czyszczenie zacisków hamulcowych, naprawę zamka centralnego klapy bagażnika, montaż napinacza paska klinowego i sprawdzenie ładowania akumulatora.
Komisja konkursowa, w skład której weszli Wiesław Grzempowski i Grzegorz Frąckowiak z firmy D.M. Jackowscy, wicedyrektor ds. ZSZ w Kobylinie Alicja Grzempowska oraz starszy wychowawca Agnieszka Kwiatkiewicz, oceniała w części praktycznej nie tylko końcowy efekt, ale również porządek na stanowisku pracy oraz znajomość i stosowanie przepisów BHP. Jury stwierdziło, iż poziom był wysoki, a młodzież biorąca udział w konkursie wykazała się wysokim kunsztem, kreatywnością i znajomością wiadomości z zakresu mechaniki pojazdowej. Po podsumowaniu wyników części teoretycznej i praktycznej wyłoniono laureatów. Na najwyższym podium konkursu stanął Wojtkowiak Maciej, na drugim miejscu uplasował się Poślednik Dennis, a trzecie miejsce zajął Maciej Bolt. Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od właścicieli firmy D.M. Jackowscy. Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie na konkursie wojewódzkim „Sprawny w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych" reprezentować będzie Wojtkowiak Maciej i Poślednik Dennis.

Autor: Agnieszka Kwiatkiewicz starszy wychowawca                                               
 

 


Web Content Display Web Content Display