Asset Publisher Asset Publisher

Back

Sukces Moniki!

Niepowodzenia w szkole wcale nie zamykają drogi do osiągania sukcesów, rozwijania swoich talentów i zdobycia ciekawej pracy. Poznajcie Monikę Sturgulewską, która dzięki swoim chęciom, motywacji i ciężkiej pracy zdobyła tytuł najlepszej absolwentki OHP w Polsce!

Monika trafiła do augustowskiego hufca po niepowodzeniach szkolnych. Przez okres nauki w ramach OHP zrobiła ogromne postępy – z wysoką średnią ocen ukończyła Gimnazjum dla Dorosłych nr 1 w Augustowie, a następnie Zasadniczą Szkołę Zawodową nr 1 w Augustowie. Wśród nauczycieli miała opinię sumiennej i rzetelnej, przez cały okres nauki znajdowała się w czołówce najlepszych uczniów w swojej klasie.

Indywidualne podejście wychowawców hufca do uczestniczki przyczyniło się do odkrycia u Moniki talentu plastycznego. Regularne uczestnictwo w zajęciach koła plastycznego zaowocowało licznymi nagrodami w konkursach lokalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich organizowanych przez OHP oraz inne instytucje. Jednym z większych sukcesów uczennicy jest pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim z zakresu BHP, które zdobywała trzy lata z rzędu i była w ścisłej ogólnopolskiej czołówce. W roku 2014 wybitne osiągnięcia Moniki zostały szerzej zauważone i w efekcie otrzymała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego. Ukoronowaniem jej wszystkich sukcesów jest zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie o Tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy.

Mimo i tak licznych osiągnięć, ciągle podnosiła swoje umiejętności, biorąc udział w kursach, szkoleniach, projektach czy stażach zawodowych np. kurs języka angielskiego, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, kurs kuchni regionalnej, warsztaty poradnictwa zawodowego pt. ”Zaplanuj swoja przyszłość”, staż zawodowy w Frankfurcie nad Odrą w ramach programu „Zagraniczne doświadczenie młodych kucharzy, stolarzy i murarzy ich szansą na zatrudnienie”.

Monika zawsze była osobą bardzo aktywną i chętną do działania. Osiągnięte sukcesy pozwoliły jej podnieść swoją samoocenę, czuje się doceniona, a rodzice mogą być z niej dumni. Rozumie wartość swoich sukcesów i cieszy się nimi. Swoje osiągnięcia dokumentuje, gromadząc wszystkie dyplomy, świadectwa, zaświadczenia i certyfikaty w segregatorze.
Po zakończeniu nauki w szkole zawodowej planuje kontynuować pracę w firmie, w której odbywała praktyczną naukę zawodu. Pracodawca jest bardzo zadowolony z pracy Moniki, zarówno on, jak i współpracownicy, wyrażają same pozytywne opinie o uczestniczce.

Monika udowodniła, że ciężką pracą, systematycznością oraz chęciami można osiągnąć bardzo wiele. Jej sukces jest również sukcesem jej wychowawców – to idealny przykład na to, w jaki sposób indywidualne podejście do młodego człowieka oraz wsparcie opiekunów może zmienić ucznia skazanego na niepowodzenia szkolne we wzór do naśladowania.

Autor : Justyna Omiljan – Wychowawca HP 10-6 w Augustowie
Na zdjęciu Monika Stugrulewska odbierająca nagrodę za zdobycie tytułu Absolwenta Roku OHP 2014/15.


Web Content Display Web Content Display