Asset Publisher Asset Publisher

Back

Talenty. Masz ich więcej niż Ci się wydaje!

Talenty to wielki dar i ogromna szansa na samorealizację. To one budzą w nas uśpione możliwości, dzięki którym możemy osiągnąć sukces. One są w Tobie! Na co jeszcze czekasz? Obudź je! One tylko na to czekają!

Jednak najpierw zadaj sobie pytanie: Czy jesteś gotów je z siebie wydobyć? I czy zaczniesz z nich w końcu korzystać?

Zastanów się jak często patrzysz na ludzi, którzy osiągnęli jakiś sukces w życiu. Jak często myślisz, ze brak Ci pieniędzy, by realizować swoje pasje i marzenia? Ile razy zazdrościłeś innym tego, co robią i posiadają? Myślisz, że mieli więcej szczęścia niż Ty? Że los dał im więcej? Że posiadają większe talenty niż Twoje? A nie pomyślałeś, że Ty też tak możesz?

Jedyne co musisz zrobić to uwierzyć i zacząć działać. Przelewaj swoje marzenia na papier, układaj plan i zacznij go realizować. I skończ wreszcie narzekać. Drzemią w Tobie równie wielkie talenty, jak w innych.

Nie marnuj swoich talentów, bo nie ma nic gorszego niż niewykorzystane umiejętności. Chcesz być jak ci, którzy je marnują? A może czasami warto pójść pod wiatr, by móc dostrzec nowe możliwości, chcieć coś zmienić, nawet gdyby miało to oznaczać, że nie będzie łatwo? Chodzi o to, abyś miał jasne wyobrażenie tego, czego pragniesz i umiał wykorzystać cały potencjał, jaki w Tobie drzemie. Może się zdarzyć, że coś może stanąć na drodze Twoich poszukiwań i pracy nad talentem. Jednak, gdy realnie ocenisz swoje możliwości i będziesz działał krok po kroku, osiągniesz swoje wymarzone cele.

Nie zadawalaj się tym, co już masz. Zawsze chciej więcej i sięgaj po więcej. Ale przede wszystkim rób to dla siebie. Twoje talenty to kopalnia nieodkrytych możliwości. Musisz chcieć dążyć do doskonałości. Rób coś nowego, innego. Wykorzystuj swoje talenty. Jeśli je uwolnisz, one same będą pracować na Twój sukces.

Pomyślałeś „Nie dam rady!” Oczywiście, że dasz! A co jest ci potrzebne, by zacząć działać? Nic poza chęcią, Twoimi marzeniami i talentami. Wydobądź je i namów do ciężkiej pracy. Po co to wszystko? Dlaczego powinieneś to zrobić? Talenty, które drzemią w Tobie, niepielęgnowane, wysychają z pragnienia. Rozkwitną i ukażą Ci nowe możliwości tylko wtedy, gdy podlejesz je swoją pasją i chęcią zmian. Twój los leży w Twoich rękach.

Rozwijaj swoje umiejętności, by być lepszym każdego dnia. Uwierz, że możesz tego dokonać, tak jak uwierzyło tysiące ludzi sukcesu. Oni też kiedyś zaczynali, odkrywali siebie i pracowali nad talentami.

Uczyń nawyk z samodoskonalenia, zaangażuj do pracy wszystkie swoje talenty. Nie poddawaj się. Masz w sobie siłę. Uruchom ją i konsekwentnie goń za swoimi marzeniami, a wtedy osiągniesz spełnienie.

Nie zwracaj uwagi na ignorantów. Oni zawsze mają pretensje do całego świata. Niektórzy z nich całe życie siedzieli na skarbie, ale nie umieli go dostrzec. Te skarby to właśnie talenty. Rób rzeczy, które uwielbiasz, kochasz, które dają ci satysfakcje i sprawiają przyjemność. Czasami nie tak łatwo odnaleźć w sobie pasje i talenty. Najważniejsze jednak, byś chciał to uczynić. Musisz wierzyć, że możesz sięgać gwiazd i codziennie pracować nad swoimi talentami!

Jak to zrobić? Wyznaczaj cele i staraj się codziennie robić coś, co przybliży Cię do ich realizacji. Snuj marzenia i realizuj je. Determinacja, dyscyplina i działanie to recepta na Twoją pracę nad talentami i osiągnięcie sukcesu. Twoje talenty odróżniają Cię od innych. Uwierz w to - to Twoja droga do sukcesu. Weź sprawy w swoje ręce. Powiedź tak swoim talentom  i sięgnij po sukces.

Autor: Agnieszka Siuda, doradca zawodowy MCK Staszów

Literatura:

A. Wikiera, Alfabet motywacji, Wyd. Poltext, Warszawa 2015, s.69-87


Web Content Display Web Content Display