Asset Publisher Asset Publisher

Back

Targi Edukacyjne Szkół Wyższych w Makowie Mazowieckim

5 lutego w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim już po raz szósty odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Wyższych Północnego Mazowsza, na których działalność OHP promowali: doradca zawodowy i pośrednik pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Ostrołęki.

Targi zorganizowano dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu makowskiego. W czasie imprezy swoją bogatą ofertę przedstawiło 16 szkół wyższych m.in. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce, Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, Wyższa Szkoła Biznesu i Zarządzania w Ciechanowie, Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie, Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, Wyższa Szkoła Ekonomiczno Społeczna w Ostrołęce, Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Uczestnicząca w przedsięwzięciu młodzież, mogła skorzystać z profesjonalnych usług świadczonych przez Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Makowie Mazowieckim, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Karniewie, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Delegatura w Ostrołęce, Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Makowie Mazowieckim. Pracownicy tych instytucji udzielali porad dotyczących planowania dalszej kariery edukacyjnej, pomagali zainteresowanym uczniom określić typ osobowości zawodowej. Maturzyści podkreślali, że Targi pomogły im podjąć trafną decyzję dotyczącą wyboru uczelni, z którą chcieliby związać swoją przyszłość.

Autor tekstu/zdjęcia – Agnieszka Rolińska CEiPM Ostrołęka


Web Content Display Web Content Display