Asset Publisher Asset Publisher

Back

V Piknik Europejski już za nami

W dniach 7-8 września 2013 r. odbył się V Piknik Europejski zorganizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Sieradzu. W trakcie imprezy CEiPM OHP w Sieradzu promowało działalność podległych jednostek. Odwiedzający zapoznawali się z ofertą Klubu Pracy, MCK i OSZ w Sieradzu. Zainteresowani dowiedzieli się o planowanych zajęciach grupowych, poznali ich tematykę i czas trwania. Na stoisku doradczym udostępniono materiały informacyjno- promocyjne dotyczące poradnictwa zawodowego.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP, powstały w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, zaprezentował ofertę planowanych kursów i szkoleń zawodowych (obecnie prowadzony jest nabór na kurs: magazynier z obsługą wózków jezdniowych),  a koordynator projektu „Nowe Perspektywy 2” - współfinansowanego również ze środków Unii Europejskiej  zachęcał młodzież bezrobotną i poszukującą pracy do wzięcia udziału w tym projekcie. Dzięki CEiPM w Sieradzu podczas V Pikniku Europejskiego stoiska zorganizowały również CKU w Sieradzu, WSHE w Sieradzu, CEZ w Sieradzu.

W trakcie  pikniku  zorganizowano liczne atrakcje: animacje dla dzieci, występy młodych artystów z domów kultury, warsztaty taneczne, kulinarne i plastyczne. Na koniec każdego dnia imprezy odbyły się koncerty muzyczne, w których wystąpili Olga Bończyk i Marian Opania.

Organizatorzy przygotowali  również aleję informacyjną, w której  profesjonaliści  z branży kosmetyczno-fryzjerskiej udzielali porad i wykonywali drobne zabiegi. Imprezami towarzyszącymi były: III Turniej Streetball, MotoShow oraz Pchli Targ i Bazar Artystyczny zorganizowane na sieradzkim Rynku.

Magdalena Owczarek, Katarzyna Trzeciak
Zdjęcia: Karol Owczarek


Web Content Display Web Content Display