Asset Publisher Asset Publisher

Back

V Regionalne Targi Edukacyjne w Kobylnicy

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku uczestniczyło 25 marca w V Regionalnych Targach Edukacyjnych dla uczniów klas III gimnazjum zorganizowanych w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy przez wójta gminy oraz dyrekcję szkoły.

Poza OHP w tegorocznych targach swoją ofertę edukacyjną przedstawiło blisko 30 szkół ponadgimnazjalnych z rejonu słupskiego i województwa zachodniopomorskiego, dzięki czemu uczniowie mogli zapoznać się z kierunkami kształcenia rekrutacji na rok szkolny 2015/16.

Przy stoisku Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku gimnazjaliści mieli możliwość spotkania się z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Słupsku i Młodzieżowego Centrum Kariery w Miastku.  Osoby, które nie podjęły jeszcze decyzji w związku ze swoją przyszłością edukacyjną mogły porozmawiać ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta Młodzieżowego Biura Pracy i Ośrodka Szkolenia Zawodowego. Materiały promocyjne i ulotki dotyczące zawodów i oczekiwań pracodawców były rozchwytywane przez uczniów szkół gimnazjalnych. Pracownicy Centrum w czasie targów udzielali informacji oraz odpowiadali na liczne pytania.

Po raz kolejny organizatorom targów udało się zebrać w jednym miejscu i czasie wszystkich przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych powiatu słupskiego oraz specjalistów z zakresu rynku pracy – doradców zawodowych, pośredników pracy i specjalistów ds. rozwoju zawodowego. Dzięki temu młodzież szkół gimnazjalnych, stojąca przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej, mogła uzyskać kompleksowe informacje ułatwiające trafne zaplanowanie przyszłości.

 

Autor tekstu: Anna Matis - doradca zawodowy CEiPM w Słupsku

Autor zdjęć: Ewa Olszówka


Web Content Display Web Content Display